MKS Pruszków - OKK Sokół. Podcięte szkrzydła

Dodano: 23 lutego 2005 01:24, Autor: ASP, Tomasz Krupa

19 lutego 2005 r. odbył się pierwszy z dwóch meczy z zespołem MKS MOS Pruszków, których stawką jest 11 miejsce w lidze. Nasz zespół pojechał na ten mecz wyjazdowy w bardzo okrojonym składzie, wszystkich zawodników Sokoła było zaledwie siedmiu. Pięciu zawodników z doświadczeniem i dwóch młodych graczy, a co gorsza w składzie nie było żadnego rozgrywającego. Początek nie był zbyt dobry w wykonaniu naszych koszykarzy zaczęło się, od 7:0, ale już po kilku minutach to Sokół prowadził 7:9. Mimo to gra się jakoś nie układała. Brakowało pewnego wyprowadzenia piłki, rozegrania akcji i dobrego podania. Nasz zespół popełniał sporo strat, ale nadal prowadzili wyrównaną grę, niestety tylko do połowy spotkania. Od początku meczu bardzo dobrze w obronie grał Artur Zadroga, kilkukrotnie przechwycił piłki i Sokół zdobywał łatwe punkty, jednak grał z gorączką i często musiał przebywać na ławce rezerwowych.
Zawodnicy z Pruszkowa, mimo że mieli wyższy skład to punkty zdobywali przede wszystkim rzutami z dystansu, zwłaszcza za 3pkt. Od połowy IV kwarty Sokół grał bez Artura Zazdrogi, który musiał zejść z boiska z powodu gorączki. Tę kwartę także Piotr Chmielewski musiał grać ostrożnie, ponieważ miał na koncie 4 faule. Niestety już na początku IV kwarty musiał opuścić parkiet za 5 przewinień. Do końca meczu nasi koszykarze grali już bez potencjalnych zmienników, w mocno eksperymentalnym składzie. Przewaga Pruszkowa cały czas wzrastała, by ostatecznie na koniec meczu wynieść 29pkt.

MKS Pruszków - OKK Sokół Ostrów Maz. 102:73 (21:15) (19:17) (29:19) (33:22)