Żółto-zieloni nie dali rady (zdjęcia)

Dodano: 4 czerwca 2017 07:40, Autor: Tomasz Krupa

Pogoń Siedlce wykorzystała swoje szanse w spotkaniu z Ostrovią.
W sobotnie popołudnie drużyna prowadzona przez trenera Pawła Kowalczyka rywalizowała na wyjeździe z rezerwami Pogoni Siedlce.

Spotkanie rozpoczęło się od intensywnych ataków gospodarzy, którzy już na początku meczu mogli objąć prowadzenie za sprawą Patryka Ciulaka, który dwukrotnie stawał oko w oko z Adrianem Romanikiem. Jednak w obu przypadkach górą był nasz golkiper. Ostrovia nie była dłużna Siedlczanom. Po dobrej akcji Adama Dobosza świetną interwencje w obronie zanotował Piotr Ceranka, który w ostatniej chwili zablokował naszego pomocnika.

Z minuty na minutę co raz większą przewagę osiągali gracze Pogoni, efektem tego była bramka strzelona przez Maricna Paczkowskiego. Paczkowski przerzucił piłkę nad Romanikiem, po czym dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Gospodarze mieli jeszcze dwie okazję by podwyższyć wynik spotkania przed przerwą, ale strzały Barciaka i Eusebio nie trafiły do siatki Ostrowian.

Druga połowa nie obfitowała już w tak ciekawe akcję co pierwsze 45 minut. Ostrovia ruszyła do ataków, a Pogoń wyczekiwała na kontrataki. Na kwadrans przed końcem meczu, Ostrovia powinna doprowadzić do remisu, ale Daniel Lipski fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

Kilka minut później groźnie było pod bramką Romanik. Eusebio najpierw trafił w słupek, a następnie posłał futbolówkę nad poprzeczką ostrowskiej bramki. Na cztery minut przed końcem kropkę nad i postawili gracze Pogoni Siedlce, Paweł Wasiluk dostrzegł dobrze ustawionego Skrzypka, a ten dokończył dzieła umieszczając piłkę w siatce żółto-zielonych.

W 89 minucie powinno być 2-1, ale rzutu karnego nie wykorzystał Adam Dobosz, który przestrzelił.

Szkoda niewykorzystanych szans, bo patrząc z przebiegu całego spotkania powinniśmy z Siedlec przywieźć chociaż jeden punkt.

Pogoń II Siedlce - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2-0 (1-0)