Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Dodano: 18 lipca 2017 07:29, Autor: Anna Augustyniak

Po raz pierwszy w Ostrowi rozegrano turniej kwalifikacyjny QUEST 3x3 - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3.
3x3 QUEST to cykl turniejów, które mają na celu wyłonić najlepszą drużynę w koszykówce 3x3 w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet w Polsce. Do tej pory rozegrano turnieje w Koninie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim i Katowicach. Piąty turniej rozegrano 15 i 16 lipca na Placu Wolności w Ostrowi.

W sobotę przy słonecznej pogodzie na specjalnie przygotowanych boiskach na Placu Wolności rywalizowali mężczyźni w kategorii OPEN. Najlepsza okazała się ekipa R8 Basket 3x3 Kraków, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Drużyna wygrała 1500 zł oraz zegarki marki FESTINA. Na drugim miejscu znalazł się Kottrans Radom, a na trzecim - Planet Cash Team. Ostrowska drużyna Sokoły 3x3 Ostrów Maz. przegrała w meczu o 3. miejsce z Planet Cash Team i zajęła ostatecznie czwarte miejsce w rozgrywkach.

Tradycyjnie odbyły się również różne konkursy. Najlepszym zawodnikiem w rywalizacji w rzutach z dystansu okazał się Paweł Pawłowski z ekipy R8 Basket 3x3 Kraków. Z kolei najlepsze wsady prezentował Mateusz Zwęgliński z zespołu Kottrans Radom.

Kottrans Radom - R8 Basket 3x3 Kraków 11:21

Drugiego dnia rozgrywek na Placu Wolności walczono w dwóch kategoriach: OPEN kobiet i U18 mężczyzn. Wśród kobiet najlepsza okazała się doświadczona ekipa PGE MKK, która wygrała 1000 zł oraz zaproszenie na finałowy turniej w Poznaniu. Z kolei w kategorii U18 mężczyzn niepokonana była ekipa Rosa Street. W nagrodę jej zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz akcesoria sportowe.

W tradycyjnym konkursie rzutów z dystansu wygrał Piotr Brzozowski z ekipy Gruby i Przyjaciele. Zwycięzca dostał akcesoria sportowe.

Rosa Street - PUCHATKI PST 20:9

Przed koszykarzami pozostał już tylko turniej finałowy 3x3 QUEST w Poznaniu, który będzie miał miejsce 22 i 23 lipca.

MOSiR informuje, że z końcem lipca rozpocznie się przerwa technologiczna w funkcjonowaniu krytej pływalni.