Kto da... mniej? Otwarcie ofert na drugi fragment obw. Łomży (S61)

Dodano: 24 lipca 2017 09:27, Autor: GDDKiA, red. MK

Jedenaście ofert wpłynęło w przetargu na projekt i budowę odcinka S 61 od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno".
Cztery z nich były o połowę lub ponad połowę niższe od ceny zamawiającego (963,55 mln. zł). Najniższą cenę zaproponowała Impresa Pizzarotti - 442,8 mln zł. (46 proc. ceny zamawiającego). Najwyższą konsorcjum Salini Impregilo S.p.A i Salini Polska sp. z o.o. - 711,7 mln zł.
REKLAMA


Oprócz ceny, jednym z kryteriów był termin realizacji. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 31-miesięczny okres wykonania zadania od chwili podpisania umowy podobnie też wszyscy uczestnicy postępowania przedstawili też najkorzystniejsze kryteria pozacenowe - właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni czy te dotyczące jej równości podłużnej.

Po zbadaniu ofert (m.in. pod kątem rażąco niskiej ceny) i ich ocenie - w najkrótszym możliwym terminie - zostanie wybrana oferta najkorzystniejsza.

Odcinek nr IV od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno" ma 13-kilometrów i wraz z fragmentem S61 odc. nr III - od węzła "Łomża Południe" do węzła "Łomża Zachód" (długość 7,18) km na którym otwarcie ofert nastąpiło 29.06 - stanowić będą obwodnicę Łomży wyprowadzającą ruch tranzytowy z tego miasta. W ramach obu zadań wybudowanych zostanie prawie 16 km dróg krajowych w kat. GP. ( dk 64 - 6,9 km na odcinku IV i 9 km dk 63 na odc. III).

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania, a następnie wybudowanie odcinka i uzyskanie zezwolenia na użytkowanie. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2021 r.

Droga ekspresowa S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna podzielona została na 6 odcinków. Po dzisiejszym otwarciu ofert - cztery z nich są na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty: "Łomża Południe" - "Łomża Zachód" (odc. III), IV "Łomża Zachód" - "Kolno", "Kolno - Stawiski" (V) oraz "Stawiski - Szczuczyn" (VI). Dwa pozostałe odcinki: oraz odc. I "Ostrów Mazowiecka" - "Śniadowo" oraz II "Śniadowo" - "Łomża Południe" są w procedurze przetargowej.

Zadanie jest przewidziane do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej.

Podstawowe dane techniczne (kat. S) :
Odcinek IV - węzeł "Łomża Zachód" (z węzłem) - węzeł "Kolno" (bez węzła)

Łączna długość - 12,99 km kat. S - przebieg nowym śladem;

3 węzły: "Łomża Zachód" na istniejącej drodze krajowej nr 61 (rejon Sierzput Młodych), "Nowogród" na istniejącej drodze wojewódzkiej nr 645 (pomiędzy miejscowościami Nowe Kupiski i Kupiski Stare), "Łomża Północ" w rejonie miejscowości Czarnocin, na połączeniu z odcinkiem także wykonywanej drogi krajowej nr 64 (od węzła Łomża Północ - Marianowo - Elżbiecin).

Najdłuższy most w województwie podlaskim nad doliną Narwi -1206 m. W sumie 20 obiektów inżynierskich, z czego 4 na DK64 oraz 13 przepustów służących za przejścia dla zwierząt Dodatkowo w ramach zadania wybudowanych zostanie 6,9 km dk 64 w kat. GP . Do tego ogrodzenie drogi, pasy technologiczne, drogi umożliwiające dojazd do nieruchomości;

- Przekrój drogi - 2 x 2
- Szerokość pasów ruchu - 3,5 m
- Szerokość pasów awaryjnych - 2,5 m
- Szerokość pasa dzielącego - 5 m
- Nawierzchnia - beton cementowy (na drodze ekspresowej), pozostałe drogi o nawierzchni asfaltowej
- Dopuszczalne obciążenie 115 kN/oś

Pobierz plik: INFORMACJA-o-ktorej-mowa-w-art-86-ust-5-ustawy-Pzp-ZESTAWIENIE-OFERT.pdf

źródło zdj. GDDKiA

Zobacz również

Kolejne próby oszustwa "na policjanta" w Ostrowi

21 lipca 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

Oszuści podający się za policjantów nadal próbują oszukać ostrowskich seniorów.

Ponad 700 paczek papierosów bez akcyzy (zdjęcia)

20 lipca 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

W poniedziałkowy ranek ostrowscy dzielnicowi znaleźli w Renult Megane 717 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Ciach strzela w debiucie (wideo)

20 lipca 2017, Tomasz Krupa

Arek Ciach strzela w debiucie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]