Tęgie lanie na start (zdjęcia, wideo)

Dodano: 14 sierpnia 2017 09:24, Autor: Tomasz Krupa

Żółto-zieloni rozpoczęli zmagania w lidze okręgowej.
W sobotnie popołudnie piłkarze trenera Pawła Kowalczyka zainaugurowali nowy sezon piłkarski. Po kilku latach gry w IV lidze, w sezonie 2017/2018 nasi piłkarze będą musieli toczyć boje w lidze okręgowej okręgu ciechanowsko-ostrołękiego.

W pierwszym spotkaniu przemeblowana ostrowska drużyna podejmowała na własnym obiekcie drużynę KS CK Troszyn. Niestety pierwszy mecz w nowej lidze nasi piłkarze nie będą wspominać zbyt dobrze, ponieważ mecz zakończył się wysoką porażką 0-5 (0-4).

Zgromadzeni kibice na stadionie MOSiRu przy ulicy Warchalskiego 3 na pierwszą bramkę nie musieli zbyt długo czekać. Już w trzeciej minucie meczu piłkarze gości obejmują prowadzenie za sprawą Piotra Kubata. Kilkanaście minut później wynik spotkania podwyższa Piotr Bałas.

Żółto-zieloni podrażnieni obrotem sytuacji ruszyli do atakowania bramki strzeżonej przez Adriana Drężka, jednak dobrze dysponowany w tym dniu golkiper rywali nie pozwolił naszym graczom na zbyt wiele.

W 33 minucie niestety na boisku mamy już 3-0, po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Kubat. Dwie minuty później, Ostrovia traci czwartą bramkę, autorem jej po raz trzeci jest Piotr Kubat, który tym samym kompletuje hattricka. I tak do przerwy ostrowscy piłkarze przegrywali już 4-0.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie wiele się zmieniła. Żółto-zieloni próbowali zniwelować przewagę piłkarzy z Troszyna, ale ta sztuka im się nie udawała, natomiast rywale strzelali bramki.

Na nasze szczęście w drugiej partii gry tylko raz pokonali Romanika. W 66 minucie piątą bramkę dla ekipy z Troszyna strzelił Piotr Bałas. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS CK Troszyn 0-5 (0-4)
P. Kubat 3', 33', 35', P. Bałas 14', 66'
Ostrovia: Romanik - Kopacz (67' Zapatka), Zaremba, Korzeb (46' Nowacki), Lipski, Małkiński (79' Kołota), R. Wilczewski, Decyk (55' Krakowiak), Żyznowski (59' Żabik), Gromek, Augustyniak (55' Rogalski)