Podsumowanie sierpniowego weekendu

Dodano: 16 sierpnia 2017 11:45, Autor: KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

14 niegroźnych kolizji, kierowanie auta i roweru po użyciu alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości o 60 km/h na obszarze zabudowanym - to wykroczenia, które miały miejsce podczas sierpniowego weekendu.
Od 11 do 15 sierpnia ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "SIERPNIOWY WEEKEND". W tych dniach nad bezpieczeństwem osób mieszkających i wypoczywających w powiecie ostrowskim czuwało w sumie 42 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz 139 policjantów z innych wydziałów. Policjanci odnotowali 14 niegroźnych kolizji, a także zatrzymali kierowcę auta po użyciu alkoholu, nietrzeźwego rowerzystę oraz prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 60 km/h na obszarze zabudowanym.
REKLAMA


12 sierpnia po godz. 17:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. 3 Maja policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 43-letni ostrowianin miał 3,8 promila alkoholu w organizmie.

13 sierpnia w Nurze po godz. 2:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. 27-latek z powiatu ostrowskiego został przebadany na stan trzeźwości, urządzenie pokazało 0,2 promila alkoholu w organizmie.

15 sierpnia rano w Przedświciu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jechał w obszarze zabudowanym 110km/h. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy.

Policja apeluje do kierujących autami i rowerami o rozsądek na drodze. Kierowanie samochodem czy rowerem po wypiciu alkoholu stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia ich oraz innych osób korzystających z drogi. Przypominamy kierowcom, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h grożą konsekwencje prawne w postaci utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Zdj. KPP Ostrów Maz.

Zobacz również

Kolejny wypadek na S8 (zdjęcia)

16 sierpnia 2017, KP PSP Wyszków, red. Anna Augustyniak

Wczoraj w nocy na drodze krajowej S8 na wysokości miejscowości Knurowiec doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Bądź widoczny i bezpieczny na drodze

16 sierpnia 2017, UG Ostrów Maz.

Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w Broku (zdjęcia)

13 sierpnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

W czwartek ostrowski policjant i przedstawicielka PSSE odwiedzili młodzież, odpoczywającą w ośrodku wypoczynkowym "Nadrzecze" w Broku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]