Obchody Europejskiego Dnia Języków w ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 29 września 2017 08:42, Autor: ZS CKR Stare Lubiejewo/Małgorzata Sówka, red. MK

Szkoła obchodziła święto już po raz siódmy.
26 września został ustanowiony przez Radę Europy w roku 2001 dorocznym Europejskim Dniem Języków. Od roku 2011 w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie dzień ten obchodzony jest wyjątkowo uroczyście.

W tym roku szkolnym już od 18 września organizowane były lekcje przez Skype'a,prowadzone przez native speakerów z całej Europy. W ciągu dwóch tygodni uczniowie mieli możliwość poznawania języka oraz kultury wybranego przez siebie kraju. W pierwszym tygodniu zajęć uczniowie zmierzyli się z językami: hiszpańskim, duńskim, rumuńskim, tureckim oraz francuskim. W drugim tygodniu królowały języki: portugalski, łotewski, bułgarski i włoski. Mimo początkowych obaw, uczniowie wychodzili z lekcji zadowoleni i chętni do dalszego zgłębiania wiedzy. Wielu z nich przekonało się, jak ważna jest umiejętność komunikacji i przyznało, że warto uczyć się języków obcych.
REKLAMA


Dodatkową motywacją do poznawania kultury innych krajów było odszukiwanie w budynku szkoły ciekawostek o poszczególnych państwach naszego kontynentu ukrytych w kodach QR. Dzięki nim uczniowie mogli się przygotować do szkolnego konkursu o krajach europejskich.

25 września 2017 roku przeprowadzony został Quiz Wiedzy o Krajach Europejskich dotyczący wybranych państw Europy, w którym udział wzięło 123 uczniów ZS CKR. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród zwycięzcom oraz podsumowanie obchodów Europejskiego Dnia Języków odbyło się w czwartek, 28 września. Po części oficjalnej młodzież i pracownicy szkoły mogli spróbować specjałów kuchni włoskiej, niemieckiej oraz angielskiej. Potrawy zostały przygotowane przez uczniów z klas żywienia pod opieką pani Małgorzaty Gajewskiej oraz pani Iwony Jastrzębskiej.

Organizatorkami obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie były nauczycielki języka niemieckiego: Maryla Król-Jankowska i Małgorzata Sówka oraz nauczycielki języka angielskiego: Martyna Gołąb i Klaudia Zawistowska.

Organizatorki przedsięwzięcia dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zapraszają do zabawy w przyszłym roku szkolnym.Zobacz również

Pożar zakładu produkcyjnego w Małkini (zdjęcia)

29 września 2017, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

W gaszeniu uczestniczyło 49 strażaków.

Ewakuacja Miejskiego Przedszkola Nr 3 (zdjęcia)

28 września 2017, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

Ewakuowano 140 dzieci oraz 33 osoby z personelu przedszkola.

Rozpoczęcie roku szkolnego Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

6 września 2017, ZS CKR Stare Lubiejewo, red. MK

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie była wyjątkowa.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]