Innowacyjne metody pracy w MP 2 (zdjęcia)

Dodano: 11 października 2017 08:08, Autor: MP Nr 2, red. MK

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 mają możliwość nauki i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy, pomocy dydaktycznych i urządzeń audiowizualnych.
Interaktywna podłoga Fun Floor tworzy magiczny klimat na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych, integracyjnych i zabawach na sali. Za jej pomocą dzieci uczą się spostrzegawczości, wyobraźni przestrzennej, współzawodnictwa, ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają pamięć i wyobraźnię.
REKLAMA


Wiatrak Matematyczny jest pomocą dydaktyczną, stworzoną przez Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską z olsztyńskiego "Teatru za Dwa Grosze". Zabawy z Wiatrakiem pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego. Przedstawiona tu pomoc dydaktyczna wspomaga rozwój intelektualny dzieci, sprzyja rozwojowi myślenia i nabywaniu kompetencji matematycznych przedszkolaków. Podczas zabaw uczymy się orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, kształtujemy umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia, wprowadzamy w świat pojęć geometrycznych. Ćwiczymy koordynację, równowagę oraz sprawność ruchową i manualną uczestników, łączymy bodźce wzrokowe,ruchowe i dotykowe.

W przedstawionych na zdjęciach zajęciach i zabawach brały udział dzieci z grup: 6 - latki "A" z nauczycielką Anną Jagielską, 5 - 6 latki z nauczycielką Anną Jasko, 6 - latki "B" z nauczycielką Grażyną Samsel.


Zobacz również

3 i 4-latki z MP Nr 2 spotkały się z policjantką (zdjęcia)

1 października 2017, MP Nr 2, red. MK

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, brały udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki słuchowe i słowne.

Dzień Przedszkolaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 (zdjęcia)

21 września 2017, MP Nr 2, red. MK

Podczas obchodów cała społeczność przedszkola odśpiewała "Hymn Przedszkolaka" i inne piosenki z repertuaru dziecięcego.

Ostrowscy policjanci w MP2 (zdjęcia)

21 września 2017, MP Nr 2, red. MK

Policjanci opowiedzieli przedszkolakom m.in. o specyfice swojej pracy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

DOTBUD

ul. Akacjowa 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Doradztwo biznesowe, couching, wsparcie w prowadzeniu firmy, pomoc w zawieraniu umów handlowych

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]