Innowacyjne metody pracy w MP 2 (zdjęcia)

Dodano: 11 października 2017 08:08, Autor: MP Nr 2, red. MK

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 mają możliwość nauki i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy, pomocy dydaktycznych i urządzeń audiowizualnych.
Interaktywna podłoga Fun Floor tworzy magiczny klimat na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych, integracyjnych i zabawach na sali. Za jej pomocą dzieci uczą się spostrzegawczości, wyobraźni przestrzennej, współzawodnictwa, ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają pamięć i wyobraźnię.
REKLAMA


Wiatrak Matematyczny jest pomocą dydaktyczną, stworzoną przez Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską z olsztyńskiego "Teatru za Dwa Grosze". Zabawy z Wiatrakiem pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego. Przedstawiona tu pomoc dydaktyczna wspomaga rozwój intelektualny dzieci, sprzyja rozwojowi myślenia i nabywaniu kompetencji matematycznych przedszkolaków. Podczas zabaw uczymy się orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, kształtujemy umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia, wprowadzamy w świat pojęć geometrycznych. Ćwiczymy koordynację, równowagę oraz sprawność ruchową i manualną uczestników, łączymy bodźce wzrokowe,ruchowe i dotykowe.

W przedstawionych na zdjęciach zajęciach i zabawach brały udział dzieci z grup: 6 - latki "A" z nauczycielką Anną Jagielską, 5 - 6 latki z nauczycielką Anną Jasko, 6 - latki "B" z nauczycielką Grażyną Samsel.


Zobacz również

3 i 4-latki z MP Nr 2 spotkały się z policjantką (zdjęcia)

1 października 2017, MP Nr 2, red. MK

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, brały udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki słuchowe i słowne.

Dzień Przedszkolaka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 (zdjęcia)

21 września 2017, MP Nr 2, red. MK

Podczas obchodów cała społeczność przedszkola odśpiewała "Hymn Przedszkolaka" i inne piosenki z repertuaru dziecięcego.

Ostrowscy policjanci w MP2 (zdjęcia)

21 września 2017, MP Nr 2, red. MK

Policjanci opowiedzieli przedszkolakom m.in. o specyfice swojej pracy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]