Ostrowianki z jednym punktem w Grodzisku Mazowieckim

Dodano: 2 listopada 2017 07:51, Autor: Redakcja

W 8. kolejce III ligi kobiet nasza drużyna rozegrała wyjazdowy mecz z Mazovią Grodzisk Mazowiecki.
Ostrowskie piłkarki zmierzyły się z Mazovią 29 października. Spotkanie odbyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych: przy dużym wietrze i padającym deszczu. Mimo złej pogody ostrowskie piłkarki zremisowały z drużyną gospodyń i zdobyły jeden punkt w klasyfikacji grupy.

- W pierwszej połowie Ostrovia stworzyła trzy znakomite sytuacje do zdobycia gola - przed szansą stanęła dwukrotnie Izabela Tyszka i raz Kinga Bączyk. Niestety, znowu zawiodła skuteczność naszych zawodniczek, a po jednym z kontrataków Mazovii straciliśmy bramkę i po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:0 - powiedział trener ostrowskich piłkarek, Michał Kacprzak.

W drugiej połowie ostrowianki odrobiły straconego gola. - Po jednej z akcji prawym skrzydłem Patrycja Cichowska precyzyjnie dośrodkowała piłkę do Kingi Bączyk, która skutecznie wykończyła tę akcję i zdobyła wyrównanie dla naszego zespołu - dodał Kacprzak. W meczu świetnie spisała się bramkarka Justyna Kazanowska, która mimo choroby, pewnie broniła strzały rywalek.

Do końca rundy jesiennej pozostał już tylko jeden mecz. Rywalem Ostrovii w 9. kolejce będzie Pogoń Siedlce. Mecz odbędzie się 4 listopada na ostrowskim stadionie. Kolejne spotkania ligowe Ostrovia rozegra dopiero w rundzie wiosennej.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - KS OSTROVIA 1:1 (1:0)
Ostrovia - bramka: Kinga Bączyk 50'

Ostrovia: Justyna Kazanowska, Sylwia Śladewska, Aleksandra Niewiadomska, Ada Grabowska, Alicja Kordyszewska, Izabela Tyszka (75' Paulina Pakieła), Monika Galanty, Patrycja Cichowska, Kinga Bączyk, Ewa Stempczyńska, Natalia Komor (60' Amelka Skowrońska), Paulina Jarmoluk, Dominika Krawczyk.