Miejskie Spotkanie Noworoczne (zdjęcia)

Dodano: 25 stycznia 2018 07:25, Autor: UM Ostrów Maz./Małgorzata Dąbkowska, red. MK

19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się XXVI Spotkanie Noworoczne, które zgromadziło liczne grono przedstawicieli różnych środowisk.
Spotkanie rozpoczęło się koncertem w wykonaniu Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra z zespołem. Przy subtelnych dźwiękach fortepianu i smyczków artyści wykonali najpiękniejsze utwory ze słynnych musicali takich jak: "Upiór w Operze", "Grease", "Ghost", "Król Lew", "Tarzan", "Once", "Miss Sajgon" czy "Romeo i Julia". Tak stworzone dzieło stanowiło gratkę zarówno dla zwolenników tradycyjnych, klasycznych brzmień i form, jak i dla miłośników ciekawych i nowoczesnych rozwiązań w muzyce. Koncert poruszył publiczność do głębi a artyści obdarzeni wspaniałym głosem otrzymali zasłużone i gromkie brawa.
REKLAMA


Noworoczne spotkanie to doskonała okazja do podsumowania minionego roku. Burmistrz Jerzy Bauer ocenił, że był to dobry rok- rok ciężkiej pracy wielu osób i instytucji, choć przyznał, że nie brakuje też problemów do rozwiązania, jak choćby kwestia dawnej nasycalni podkładów kolejowych. - Prowadzimy rozliczne rozmowy z Ministerstwem Środowiska czy PKP, żeby znaleźć możliwie najlepsze rozwiązanie tego problemu - powiedział burmistrz.

Podkreślił znaczenie współpracy ze społecznością lokalną i podtrzymywanie różnych form komunikacji i spotkań w samorządzie. Zaznaczył również, że wyzwaniem dla samorządu ostrowskiego jest budowanie dobrej marki Ostrowi Mazowieckiej. - Filarem, który może dać nam sukces w naszej codziennej pracy, jest traktowanie naszych własnych dochodów, jako dźwigni do zdobywania środków zewnętrznych z różnych źródeł - mówił burmistrz. Przez ostatnie cztery lata budżet naszego miasta wyraźnie wzrasta, w porównaniu do roku 2014 gdzie wynosił 60 mln zł, a w roku 2018 jest to kwota 127 ml zł.

Burmistrz dokonał podsumowania ubiegłego roku, jak również trzech ostatnich lat, wskazując na zrealizowane projekty i inwestycje oraz przedstawił plany na przyszłość. Wśród ważnych projektów wymienił Ostrowskie Forum Rozwoju, organizowane wspólnie z Fabrykami Mebli "FORTE" S.A. oraz Bankiem Spółdzielczym. W 2017 roku odbyła się jego trzecia edycja, a przedsięwzięcie to zostało nagrodzone tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2017- jako produkt konferencyjny.

W ubiegłym roku sukcesem zakończyła się sprawa centrum handlowego przy dworcu PKS. Po 10 latach od wybudowania na działce miejskiej centrum handlowego oraz po dwóch latach negocjacji i konsultacji prawnych, Miasto otrzymało 3,5 mln zł za przekazaną kiedyś działkę. Za najważniejsze inwestycje burmistrz uznał wybudowanie wielofunkcyjnego boiska, które zimą służy amatorom łyżwiarstwa, a latem do gry w piłkę nożną, koszykówkę i tenisa ziemnego oraz rozbudowę trzech budynków socjalnych przy ul. Wołodyjowskiego. Wśród zaplanowanych zadań na 2018 rok znajdują się m.in. kontynuacja rewitalizacji budynku jatek i starej elektrowni, budowa ciągów pieszo-rowerowych, zakończenie remontu budynku Muzeum Dom Rodziny Pileckich oraz budowa ulic przyjętych do planu na ten rok. Wzmocniona zostanie infrastruktura miejska na głównych ciągach komunikacyjnych, której częścią są chodniki, studnie chłonne czyli odwodnienia. Dużym wyzwaniem, przed którym stoi samorząd ostrowski, jest budowa nowej szkoły i przedszkola. Stan techniczny "małej jedynki" oraz przedszkola przy ul. Batorego potwierdzają konieczność budowy nowych obiektów przeznaczonych na cele edukacyjne. Radni zgodni są, co do podjęcia przez miasto inwestycji w tym zakresie. Tematem rozważań jest wciąż lokalizacja.

- Kolejnym ważnym przedsięwzięciem jest rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców miasta. Taką praktyczną idą jest system ścieżek rowerowych i "Park Południe"-sięgający od Ostrowi Mazowieckiej aż do doliny Bugu. To nie jest idea, która będzie miała swoje granice, ale pewna przestrzeń wykorzystująca atrakcje puszczy i terenów przystosowanych przyrodniczo- mówił burmistrz.

Burmistrz poinformował o dużej inwestycji realizowanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej - Regionalnej Stacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Na odcinku od Siedlec do Ostrołęki, jesteśmy jedyną instalacją regionalną, która może przyjmować odpady. Procedura na przetwarzanie jest domknięta i pozostała do zakończenia sprawa związana ze składowaniem odpadów.

W związku z budową dróg szybkiego ruchu S8 i Via Baltica burmistrz wskazał potrzebę zabiegania o realizację "małej obwodnicy" po stronie północno - wschodniej miasta. Miasto wspólnie z gminą Ostrów Mazowiecka i Małkinia Górna złożyło wniosek do Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego Województwa Mazowieckiego, o uwzględnienie w dokumentacji planistycznej budowy drogi klasy zbiorczej będącej połączeniem węzła "Podborze" z drogą wojewódzką nr 627 w kierunku Małkinia Górna - Siedlce. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli na odciążenie wzmożonego ruchu pojazdów na terenie miasta Ostrów Mazowiecka, upłynni ruch z trasy krajowej S8 i S61 w kierunku południowym a jednocześnie stanowić będzie istotny element z punktu widzenia uwarunkowań regionalnych.

- Wszystkie zadanie są możliwe do realizacji, bo jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych - mówił burmistrz. W plebiscycie organizowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, Miasto Ostrów Mazowiecka uzyskało I miejsce w dwóch kategoriach - Najskuteczniejsi i Najaktywniejsi w subregionie ostrołęckim, jako beneficjenci środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2010. Daje to miastu 4 miejsce wśród samorządów na Mazowszu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych - na jednego mieszkańca przypada 1.248,42 zł. Na zakończenie burmistrz złożył wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia i zdrowia.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych osiągnięć i urzekło mnie to, że jesteście otwarci na przyszłość. Życzę spełnienia, zdrowia, pokoju i aby następne Spotkanie Noworoczne w mieście było spotkaniem, które jest podsumowaniem odniesionych sukcesów oraz planów na przyszłość - powiedziała Teresa Wargocka poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Ciepłe słowa pod adresem miejskiego samorządu padły również od radnych sejmiku województwa mazowieckiego: Krzysztofa Winiarskiego, Mirosława Augustyniaka i Mariana Piłki, którzy z dużą serdecznością życzyli miastu i mieszkańcom miasta wszelkiej pomyślności, zaś rządzącym dobrych i trafnych decyzji. Ksiądz prałat dr Jan Okuła na koniec prosił Boga, aby pobłogosławił zarządzającym naszym miastem, instytucjom, zakładom, urzędom, szkołom i wszystkim mieszkańcom.

W XXVI Spotkaniu Noworocznym organizowanym przez Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, udział wzięli: Teresa Wargocka Poseł na Sejm RP, Ksiądz Prałat dr Jan Okuła, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Krzysztof Winiarski, Mirosław Augustyniak i Marian Piłka, Michał Giers p.o. Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego Krystyna Gumkowska z Radnymi, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Krych wraz z Radnymi, Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek, Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek, Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej, przedstawiciele ostrowskich firm i związków zawodowych, prezesi i przewodniczący organizacji pozarządowych, dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek i spółek, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz kierownictwo i pracownicy Urzędu Miasta, a także przedstawiciele lokalnych mediów.


Zobacz również

W środę sesja w ratuszu. Sprawdź porządek obrad

25 stycznia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Podczas nadchodzącej sesji radni miejscy zajmą się m.in. zmianami w budżecie oraz dotacjami dla niepublicznych szkół oraz przedszkoli.

Mieszkanka Ostrowi trafiła do szpitala po wypadku w Małaszku (zdjęcia)

24 stycznia 2018, KPP Wyszków, red. MK

Do zdarzenia doszło w gminie Długosiodło.

Zimowe Ptakoliczenie 2018 już 27 stycznia!

24 stycznia 2018, MDK, red. MK

Te zimowe przedpołudnie warto spędzić w towarzystwie naszych skrzydlatych przyjaciół.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]