Ważne trzy punkty

Dodano: 18 marca 2018 08:49, Autor: Tomasz Krupa

Idealnie rozpoczęta wiosna piłkarzy Ostrovi Ostrów Mazowiecka.
Piłkarze trenera Pawła Kowalczyka idealnie rozpoczęli zmagania wiosenne w lidze okręgowej okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego wygrywając swój pierwszy mecz 2-0 z KS CK Troszyn. Spotkanie odbyło się nie w Troszynie, ale na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Baranowie (przy. red. mecz przeniesiony ze względu na nagły atak zimy).

Obu zespołom zależało by jak najlepiej wystartować na wiosnę. Drużyna z Ostrowi na pewno chciała zrehabilitować się za jesienną porażkę na własnym obiekcie. Przypomnijmy, że piłkarze z Ostrowi przegrali z zawodnikami z Troszyna, aż 0-5.

Sobotnie spotkanie pomimo trudnych warunków atmosferycznych przebiegało w dość szybkim tempie. W pierwszej połowie, więcej okazji na strzelenie bramki mieli gospodarze, ale dobra postawa ostrowskiego golkipera nie pozwoliła im na zbyt wiele. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku spotkania.

Po zmianie stron sytuacja na boisku uległa jednak zmianie. Gospodarze z minuty na minutę zaczęli popełniać katastrofalne błędy w defensywie, co dla piłkarzy z Ostrowi Mazowieckiej było tzw. wodą na młyn. I tak w sytuacji sam na sam z Marcinem Tyszką znalazł się Piotr Zacheja, który tego typu sytuacji nie marnuje. I tak od 68 minuty żółto-zieloni objęli prowadzenie. Niespełna 15 minut później wynik spotkania podwyższa Adrian Romanik, który również wykorzystuje fatalny błąd golkipera z Troszyna. Warto zaznaczyć, że Adrian podtrzymuje strzelecką formę, gdyż w okresie przygotowawczym również był jednym z głównych autorów bramek dla naszej drużyny.

Piłkarze z Troszyna próbowali odwrócić losy spotkania, ale ta sztuka im się nie udała. I tak po 90 minutach gry Ostrowianie mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa na wiosnę.

KS CK Troszyn - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0-2 (0-0)
P. Zacheja 68', A. Romanik 81'
Ostrovia: Poluliakhov - Bednarczyk, K. Małkiński, Korzeb, Wasil (61' K. Wątróbski), J. Małkiński, Sz. Wątróbski (84' Krakowiak), R. Wilczewski, D. Wilczewski (75' Rogalski), Augustyniak (63' Kopacz), Zacheja (79' Romanik)