Dzieje Ostrowi tematem miejskiego konkursu (zdjęcia)

Dodano: 20 czerwca 2018 07:12, Autor: SP Nr 1/, red. MK

Konkurs miał formę turnieju "1 z 10".
Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej nr 1 w ramach obchodów Dni Ostrowi zorganizował miejski konkurs pod hasłem "Dzieje Ostrowi Mazowieckiej". Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka i ufundował nagrody dla zawodników. W konkursie, który odbył się 12 czerwca, wzięli udział uczniowie klas VI i VII z ostrowskich szkół podstawowych.
REKLAMA


Konkurs miał formę turnieju "1 z 10". Po wcześniejszych eliminacjach przeprowadzonych w poszczególnych szkołach zawodnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii dziejów miasta. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą obejmującą historię od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Doskonale odpowiadali na bardzo trudne, szczegółowe pytania. Jednak do trzeciej tury mogło przejść tylko trzech zawodników, którzy po zaciekłej rywalizacji podzielili miejsca finałowe między siebie.

Turniej wygrał uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Karol Kulesza, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli po dogrywce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 Mateusz Ambroziak drugie miejsce i Maciej Anioła trzecie miejsce.

Zmagania zawodników urozmaiciła część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas siódmych. Po pierwszej turze zawodnicy i publiczność mieli okazję zapoznać się z życiem średniowiecznych mieszkańców Ostrowi poprzez scenkę teatralną, również w wykonaniu uczniów SP1. Na koniec, w nawiązaniu do tradycji Kurpi Białych, wszyscy podziwiali taniec kurpiowski "Stara baba" oraz wysłuchali recytacji wiersza "Leń" gwarą kurpiowską. Zwycięzcom i uczestnikom turnieju zostały wręczone wartościowe nagrody. Wręczenia nagród dokonały dyrektor CUW Danuta Włodarczyk i dyrektor SP1 Dorota Ziemczyk.

W przygotowanie turnieju włączyła się również biblioteka szkolna poprzez ekspozycję książek, folderów, widokówek, gadżetów, map, czasopism oraz innych materiałów bibliotecznych dotyczących Ostrowi Mazowieckiej i okolic. Nauczyciel bibliotekarz wykonał też dekorację, na którą składał się herb miasta i hasło "Mnie ta ziemia od innych droższa...". Ponadto uczniowie przygotowujący się do turnieju i nauczyciele układający pytania konkursowe korzystali z zasobów biblioteki szkolnej. Konkurs został bardzo pozytywnie odebrany. Uczniowie ze wszystkich szkół wyrazili chęć uczestniczenia w takim konkursie w przyszłym roku.


Zobacz również

Ostrowianka w Bake Off - Ale Ciacho (wywiad)

17 czerwca 2018, MK

Pochodząca z Ostrowi Olga Raźniak dotarła aż do finału show kulinarnego Bake Off - Ale Ciacho. Przeczytaj, jak wspomina swoją przygodę w programie.

Wystawa "Legendy PRL-u" po raz ósmy (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, MK

Rubinek kolejny raz zaprosił miłośników motocykli na wystawę.

Dni Ostrowi 2018: Video zagrało dla ostrowian (zdjęcia, wideo)

10 czerwca 2018, Redakcja

Drugiego dnia tegorocznych Dni Ostrowi na scenie nad Stawem Miejskim wystąpiła wybrana w głosowaniu przez mieszkańców gwiazda imprezy - zespół Video.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]