Skuter elektryczny sposobem na komunikację po Ostrowi i powiecie (zdjęcia)

Dodano: 21 czerwca 2018 08:37, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

W chwili obecnej trwają rozmowy na temat sposobu i możliwości przystąpienia do systemu wypożyczania pojazdów.
Coraz częściej mieszkańcy miast przesiadają się z samochodów na rowery lub skutery. Nie dotyczy to tylko dużych aglomeracji miejskich, ale również mniejsze miasta i gminy zainteresowane są wdrażaniem systemu wypożyczania tego typu pojazdów.
REKLAMA


Miasto Ostrów Mazowiecka chciałoby taki projekt wdrożyć. W chwili obecnej trwają rozmowy na temat sposobu i możliwości przystąpienia do systemu wypożyczania pojazdów. W środę 13 czerwca w ostrowskim Ratuszu odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich gmin z terenu powiatu ostrowskiego. Dotyczyło ono systemu uzupełniającego komunikację publiczną. Podczas spotkania obecny był przedstawiciel firmy Investment Support, wskazanej przez Polski Fundusz Rozwoju do prowadzenia konsultacji w zakresie modelu finansowania przedsięwzięcia. Przedstawiciele firmy, która oferuje wynajem skuterów elektrycznych przedstawili swoją ofertę. Wdrożony przez nią system polega na wynajmie skuterów za pomocą aplikacji i jest skutecznie realizowany w kilkunastu miastach w Polsce i kilku w Europie. Działanie tego systemu jest bardzo proste. Pojazdy znajdują w się różnych miejscach na terenie danego miasta czy gmin. Użytkownik za pomocą aplikacji widzi, skąd może pojazd wypożyczyć. Płatność odbywa za pomocą np. karty płatniczej lub przedpłaty.

Wypożyczanie pojazdów elektrycznych może być alternatywą dla samochodów, jak również uzupełnieniem komunikacji publicznej. Wprowadzenie takiego projektu na terenie całego powiatu ostrowskiego wzbudziło zainteresowanie przedstawicieli gmin. Jeśli przygotowania przebiegną pomyślnie, wdrożenie projektu pilotażowego może nastąpić już w wakacje tego roku.


Zobacz również

Zakończyła się budowa ul. Wiatracznej i Piłsudskiego (zdjęcia)

21 czerwca 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Odbiór ulic odbył się 15 czerwca.

Ścieżki rowerowe. Czy będziemy je budować? (zdjęcia)

21 czerwca 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Budowa ścieżek rowerowych na terenie Ostrowi Mazowieckiej stoi na razie pod znakiem zapytania.

6-latki pożegnały mury przedszkola (zdjęcia)

21 czerwca 2018, MP 3/Aneta Siwek, red. MK

Wczoraj odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu Nr 3.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]