Ostrowscy policjanci na dożynkach w Wąsewie (zdjęcia)

Dodano: 17 sierpnia 2018 07:52, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

15 sierpnia ostrowscy policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne dla dzieci i dorosłych podczas X Dożynek Gimnno-Parafialnych.
Już od kilku lat ostrowscy policjanci przygotowują stoiska profilaktyczne na różnego rodzaju festyny, pikniki oraz dożynki. Jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa wśród najmłodszych i starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego.
REKLAMA


W związku z tym, nie mogło zabraknąć ostrowskich funkcjonariuszy na X Dożynkach Gminno-Parafialnych w Wąsewie. Dla odwiedzających stoisko przygotowano drobne upominki. Dorośli biorąc udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym, otrzymywali opaski odblaskowe, smycze i długopisy natomiast dzieciom wręczano plany lekcji oraz balony z logo KPP w Ostrowi Mazowieckiej. Najodważniejsi mieli okazję przymierzyć kask i kamizelkę, wykorzystywaną przez funkcjonariuszy m.in. do zabezpieczenia meczy piłki nożnej.

Podczas dożynek promowano bezpieczeństwo podczas wakacji w tym nad wodą oraz w ruchu drogowym. Dla dorosłych przygotowano walizkę profilaktyczną, dzięki której rodzice mogli zobaczyć jakie "gadżety" mogą świadczyć o zażywaniu środków odurzających przez ich dzieci.Osoby zainteresowane służbą w policji otrzymywały informację na temat procedury naboru. Opaski odblaskowe ufundował UM w Ostrowi Mazowieckiej.


Zobacz również

13 z 63 kierowców przekroczyło prędkość

17 sierpnia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

We wtorek ostrowscy policjanci prowadzili działania "Kaskadowy pomiar prędkości".

Przekroczył prędkość o 61km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące

16 sierpnia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-latkowi, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym.

KP w Małkini Górnej poszukuje świadków zdarzeń

15 sierpnia 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami zdarzeń, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Małkini z dyżurnym KPP w Ostrowi.

Komentarze

Dodano: 19 sierpnia 2018 21:37, (obywatel15)

Dziwna sprawa z tymi tzw. ostrowskimi policjantami. Dziwna i bardzo tajemnicza, zagadkowa taka. Oto w Wąsewie profilaktyczne stoisko, promowanie bezpieczeństwa na lewo i prawo, wśród dorosłych, wśród dzieci, balony... Ba, nawet pan policjant czapeczkę do zdjęcia założył (ale tylko do zdjęcia). Natomiast w Ostrowi ten zapał do promowania bezpieczeństwa, ta troska o przestrzeganie prawa owych tzw. ostrowskich policjantów opuszczają. Nie chcą patrolować, chowają się gdzieś po bokach. Jak już się napatoczą, to nie chcą interweniować, ociągają się, a nawet można powiedzieć, że uciekają. Szybciej odjeżdżają niż przyjadą. Szczególnie w godzinach wieczorowych lub w nocy. Jak to mówi mój znajomy: łatwiej w Zakopanem spotkać niedźwiedzia, niż późnym popołudniem/wieczorem na głównych ulicach Ostrowi patrol policji czy policjanta.
Gdyby tak przenieść owych tzw. ostrowskich policjantów z Ostrowi do np. Wąsewa lub Ugniewa, to mało kto w Ostrowi zauważyłby ich brak. Dla Miasta jest, bowiem tyle realnego pożytku z działalności tego towarzystwa, co przysłowiowo z kota gnoju. W Ostrowi wieczorem rządzą patusy. Można nawet powiedzieć, że patusy robią prawie, co chcą i gdzie chcą. I dzieje się to przy bezczynności owej, tzw. ostrowskiej policji, która ze swoją troską o bezpieczeństwo uaktywnia się tylko na wszelkiej maści festynach, piknikach czy dożynkach.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Art. zaopatrzenia ogrodniczego Edward Zalewski

ul. Sikorskiego 28, Różańska 121
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]