Burmistrz podsumował kadencje i przedstawił plany na przyszłość (zdjęcia)

Dodano: 7 września 2018 07:17, Autor: MK

Na spotkanie z burmistrzem przybyło wielu mieszkańców Ostrowi. Sala kinowa wypełniła się po brzegi, do tego stopnia, że trzeba było dostawiać krzesła.
Na początku spotkanie burmistrz omówił budżet oraz środki zewnętrzne, jakie udało się uzyskać na zaplanowane projekty. - Realizując ambitne zadania, musimy sięgać po wszystko to, co zwiększa nasze szanse rozwojowe [...] w cztery lata pozyskaliśmy, z różnych źródeł, prawie czterdzieści pięć milionów złotych na rozwój Ostrowi Mazowieckiej - mówił burmistrz.
REKLAMA


Kolejnym punktem spotkania były inwestycje, jakie udało się zrealizować przez prawie cztery lata kadencji, między innymi: remonty w szkołach, w sferze kulturalnej i sportowej - remont Jatek, Starej Elektrowni, powstaniu Muzeum Dom Rodziny Pileckich, budowę lodowiska - boiska, a w sferze drogowej - zrealizowaniu 37 ulic bądź fragmentów ulic.
Burmistrz wspomniał również o tym, że za jego kadencji udało się rozwiązać trwającą od wielu lat sprawę ostrowskiego centrum handlowego.

Włodarz miasta wiele czasu poświęcił również na przybliżenie mieszkańcom projektu budowy ciągów pieszo-rowerowych. - Będziemy robić wszystko, żeby te ciągi pieszo-rowerowe zrealizować - zapewniał Bauer.

W planach na przyszłość burmistrz ma ciągi komunikacyjne, które miałyby za zadanie odciążyć centrum miasta oraz strefy przemysłowe, jak na przykład tzw. mała obwodnica w stronę Małkini Górnej. Podkreślił również konieczność budowy nowej szkoły i przedszkola, rewitalizacja centrum Ostrowi, przebudowę i modernizację stadionu oraz otwierania nowych przestrzeni inwestycyjnych. Planuje się również remont i rozbudowę budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także dalsze działania dążące do rozwiązania problemu byłej nasycalni.

Wideorelacje ze spotkania burmistrza z mieszkańcami możecie obejrzeć na naszym fanpage na Facebooku.


Zobacz również

Jagielska znów najlepsza (zdjęcia)

6 września 2018, MK

Zawodniczka LKS Ostrowianka zdeklasowała konkurencję i zwyciężyła 4F Praską Piątkę.

Galeria Jatki szuka pracownika!

5 września 2018, MK

MDK poszukuje osoby na stanowisko kuratora sztuki / przewodnika galerii.

Ostrowskie Forum Rozwoju oraz Forum Młodzieżowe

5 września 2018, MK

W dniach 25-26 września w Ostrowi odbędzie się IV Ostrowskie Forum Rozwoju - Współodpowiedzialni za miejsce.

Komentarze

Dodano: 8 września 2018 09:07, (mocart)

Na sali trzeba było dostawiać krzesła bo nie było miejsca dla ....................... pracowników i statystów. Tam nie ma ani jednego normalnego mieszkańca

 

Dodano: 8 września 2018 09:09, (mocart)

Na sali trzeba było dostawiać krzesła bo nie było miejsca dla ....................... pracowników i statystów. Tam nie ma ani jednego normalnego mieszkańca

 

Dodano: 8 września 2018 09:09, (mocart)

Na sali trzeba było dostawiać krzesła bo nie było miejsca dla ....................... pracowników i statystów. Tam nie ma ani jednego normalnego mieszkańca

 

Dodano: 8 września 2018 14:05, (obywatel15)

Kino w kinie! Żałosny występ, przy usilnym wsparciu klakierów. Artysta na koniec powinien jeszcze zatańczyć, wyciąć kilka hołubców i zrobić szpagat.

 

Dodano: 12 września 2018 19:15, (danaka57)

ociec-chwalą nas .a kto? wy mnie a ja was. słuchaj waść!!!nie pomoże woda z Wisły gdy staremu j..a zwisły.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

DOMITOM Tułowiecki

ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Podnośniki koszowe, koparki, koparko-ładowarka, automatyka przemysłowa, generatory prądotwórcze, naprawa maszyn.

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]