Charytatywna zbiórka w Rubinku (wideo)

Dodano: 2 października 2018 08:11, Autor: ZS Nr 1, red.MK

Przez dwa tygodnie uczniowie ZS NR 1 im. Rtm. W. Pileckiego będą prowadzić zbiórkę dla polskich dzieci z Litwy, Białorusi, Ukrainy.
Od 1 do 15 października w ZS NR 1 im. Rtm. W. Pileckiego odbywa się akcja "Nie jest kolorowo" - charytatywna zbiórka przyborów szkolnych dla polskich dzieci z Litwy, Białorusi, Ukrainy.
REKLAMA


- Zbieramy nowe przybory - artykuły piśmiennicze (zeszyty, farby, kredki, flamastry itp.), które zostaną niebawem przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą. Niech każda klasa z wychowawcą zbierze i przekaże takie artykuły, jakie proponujemy. Podkreślamy - mają to być rzeczy nowe, nieużywane i tylko papiernicze (nie książki, nie słowniki itp.) - informują organizatorzy akcji.

Do 15 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu będą zbierać dary. Koordynatorzy akcji to Anna Zbień - Kiełbik i Ilona Plewnicka. Do tych osób można zgłaszać się w razie jakichkolwiek pytań. Przed końcem miesiąca cała zebrana pomoc pojedzie za naszą wschodnią granicę. - Chcemy, by poprzez taki gest od serca pogłębiało się w nas poczucie tożsamości narodowej a młodzież zyskała okazję rozwijania ciekawości świata, poznania rówieśników wychowujących się w nieco innych warunkach - wyjaśniają organizatorzy. - Po raz pierwszy włączamy się do akcji "Nie jest kolorowo" - organizowanej od 2015 roku na terenie województwa pomorskiego przez Stowarzyszenie Traugutt.org. - dodają.

Wciągu trzech lat w akcję stowarzyszenia włączyło się już kilkadziesiąt szkół i instytucji z Pomorza, zebrano i przekazano kilka ton artykułów papierniczych dla polskich dzieci z dawnych polskich Kresów. Z okazji święta patrona szkoły i ze względu na jego bardzo osobiste, rodzinne związki z Lidą (obecnie Białoruś) organizatorzy chcą włączyć się w pomoc naszym rodakom i rówieśnikom z tamtych terenów. O akcji będzie można usłyszeć w ogólnopolskich mediach. Więcej informacji znajduje się na stronachhttp://www.niejestkolorowo.pl orazhttp://www.traugutt.org. organizatorzy zachęcają do obejrzenia przygotowanej przez nicj prezentacji.Źródło zdj. ZS nr 1

Zobacz również

Październikowy repertuar Kotłowni

2 października 2018, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

W tym roku Scena Kotłownia obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia w Ostrowi Mazowieckiej.

Koncert Nauczycielki - Nauczycielom

2 października 2018, MDK, red. MK

Miejski Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich nauczycieli do wspólnego świętowania Dnia Nauczyciela.

Wybory samorządowe 2018. Najważniejsze informacje

30 września 2018, MK

Podczas wyborów samorządowych w powiecie ostrowskim wybierzemy radnych miast, gmin, powiatu i sejmiku województwa oraz wójtów oraz burmistrzów.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

ART Nieruchomości

ul. Bolesława Prusa 50
07-300 Ostrów Mazowiecka

DOM W OSTROWI MAZ. W CENIE MIESZKANIA! WYOSKI STANDARD!

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]