LVI sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka

Dodano: 5 października 2018 07:50, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Podczas sesji zostaną poruszone ważne dla mieszkańców tematy, m.in. przebieg budowy ul. Podstoczysko oraz koszty budowy i funkcjonowania Muzeum - Dom Rodziny Pileckich.
W poniedziałek 8 października 2018 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta ul. 3 Maja 66 odbędzie się LVI sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, zwołana w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994, 1000, 1349, i 1432).
Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Informacje o porządku obrad.

3. Interpelacje i zapytania radnych.

4. Podjęcie uchwał:
a/ w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok,
b/ w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2018 -2027,
c/ w sprawie zmiany uchwały w sprawie przyjęcia pomocy finansowej od Gminy Ostrów Mazowiecka na realizację zadania pod nazwą "Kolejowa -modernizacja drogi".
REKLAMA


5. Podjęcie uchwały w sprawie skargi na działania Burmistrza Miasta.

6. Informacje i dyskusja o przebiegu budowy ul. Podstoczysko w Ostrowi Mazowieckiej, w tym:
- wystąpienia mieszkańców ul. Podstoczysko;
- przedstawienie przez Komisję Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej oraz Ochrony Środowiska i Komisję Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Gospodarki Gruntami informacji z przeprowadzonej wizji lokalnej dotyczącej przebiegu budowy tej ulicy;
- przedstawienie przez Burmistrza Miasta informacji o zgodności wykonania robót z obowiązującym harmonogramem rzeczowo - finansowym i zapisami z dziennika budowy wraz z prowadzoną na bieżąco dokumentacją fotograficzną realizowanych robót przekazaną Burmistrzowi Miasta przez Wykonawcę wraz z comiesięcznymi raportami z wykonania prac zgodnie z harmonogramem comiesięcznych raportów z wykonanych prac (z danymi ilościowo-wartościowymi i procentowymi);
- dyskusja i analiza przedstawionych informacji oraz podjęcie przez Radę Miasta stosownego stanowiska.

7. Informacja Burmistrza Miasta o:
- przebiegu budowy oraz poniesionych dotychczas kosztach na budowę i funkcjonowanie Muzeum "Dom Rodziny Pileckich" w organizacji;
- dotychczasowych działaniach w sprawie budowy stacji paliw na ul. 3 Maja na przeciwko kościoła WNMP w Ostrowi Mazowieckiej;
- przebiegu i wynikach kontroli stanu technicznego budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej ul. Partyzantów 21, przeprowadzonej w dniu 17 września 2018 r. przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Wnioskodawcy wnoszą o przedstawienie przez burmistrza miasta szczegółowych informacji w w/w sprawach w formie wyświetlanych prezentacji multimedialnych.

8. Dyskusja oraz podjęcie stanowiska przez Radę Miasta w sprawie możliwości zakupu przez Miasto nieruchomości przy ul. Mieczkowskiego, po zlikwidowanym dworcu autobusowym.

9. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania, w tym odpowiedzi na interpelacje Radnych z LV sesji Rady Miasta.

10. Wolne wnioski i sprawy różne

11. Zakończenie obrad.


Zobacz również

Xiaomi Redmi 5 - dobre parametry za niską cenę

4 października 2018, Tipmedia

Xiaomi to jedna z "najgorętszych" marek smartfonów na świecie ostatnich lat. To właśnie chiński koncern w I kwartale 2018 roku zaliczył największy wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok (zdjęcia)

4 października 2018, UM Ostrów Maz./Renata Stepnowska, red. MK

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 6 projektów, spośród których 4 zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

Ruszył sezon na okradanie ogródków działkowych

4 października 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowska policja apeluje i radzi działkowcom, jak zabezpieczyć domki letniskowe przed kradzieżą. Są już pierwsze ofiary złodziei.

Jak przez internet dorobić 2.200 zł do pensji?

3 października 2018, Team One - zarabianie przez internet, red. MK

W Internecie spędzamy coraz więcej czasu. Jak się okazuje, chętnie też w sieci dorabiamy. Aby zarabiać w ten sposób, nie trzeba mieć nawet swojej strony internetowej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Emira - Skład Budowlany

ul. Stanisława Duboisa 99 B
07-300 Ostrów Mazowiecka

Stolarka i materiały budowlane, materiały wykończeniowe, narzędzia!

VAN BUS TAXi / PRZEWOZY TAKSÓWKOWE / TAXi SERVICES

07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXi osobowe ? PRZEWÓZ OSÓB ? KIEROWCA Z AUTEM do wynajęcia

Kacper Napiórkowski - Hydraulika

ul. Leona Wyczółkowskiego 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kompleksowe usługi hydrauliczne.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]