Ślubowanie pierwszoklasisty w Jedynce (zdjęcia)

Dodano: 8 października 2018 10:39, Autor: SP nr 1/Beata Sochocka-Lipska, red. MK

Dzieci nie mogły się doczekać chwili stania się pełnoprawnym uczniem.
4 października w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tym roku w szkole powstały 3 klasy. Wychowawcą kl. Ia jest p. Beata Sochocka-Lipska, kl. I b - p. Ewa Polak, kl. I c -p. Małgorzata Lewocz.
REKLAMA


Pierwszaki rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego oprawa tego święta była niezwykle patriotyczna. Biało-czerwone birety uczniowskie, czerwone kokardy, wzorowo odśpiewany hymn, bezbłędnie wyrecytowany wiersz "Kto Ty jesteś?"-zrobiły wrażenie na wszystkich.

Dyrektor szkoły Ewa Subda bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć pierwszaki do szkolnej rodziny SP 1. Na Sztandar Szkoły ślubował przedstawiciel każdej klasy: z Ia -Lena Betlejewska, Ib - Aleksandra Leszczyńska, Ic -Wiktoria Jankowska.
A potem, kiedy każdy już usłyszał - "pasuję Cię na ucznia" i został dotknięty "magicznym ołówkiem"- odetchnęło z ulgą serce pierwszaka. Ślubujący uczeń z rodzicem i wychowawcą złożyli pamiątkowe podpisy w Kronice Szkoły. Zadość tradycji uczynili również zaproszeni goście, a wicedyrektor szkoły Joanna Krzyżak odczytała Akt Nominacji...

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek. O pomocy i swoich pasjach śpiewały starsze koleżanki: Klaudia Pieniążek i Anna Zalewska. Dobre rady przekazali przedstawiciele Małego Samorządu: Amelia Żebrowska i Oliwia Jasionek.
Były też chwile wzruszeń i niejedna łza w oku, gdy pierwszaki przeczytały swoje prośby zawarte w "Liście Pierwszoklasisty do rodziców". Czytali: Adam Gajewski (Ia) ,Milena Głębocka(Ib),Zuzanna Baran (Ic).

Pięknie odczytały też słowa podziękowań: dyrekcji-Wojciech Janusz, rodzicom-Piotr Fijałkowski i nauczycielom-Szymon Rudziński.
W trakcie swojego święta pierwszaki zostały obdarowane przez dyrekcję szkoły, Radę Rodziców i burmistrza miasta słodkościami. Nowi uczniowie otrzymali także piękne życzenia od dyrektor wydziału oświaty Doroty Ambroziak oraz Marty Głębockiej przedstawiciela Rady Rodziców.

Tradycyjnie podczas ślubowania zostały złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci na terenie szkoły. Krystian Równy(Ia), Piotr Wyszomierski(Ib), Magdalena Kowalczyk(Ic) wraz z zuchami, wzorowo wykonali ten patriotyczny obowiązek.


Zobacz również

Sprawdź, co działo się we wrześniu! (zdjęcia, wideo)

7 października 2018, MK

Otwarcie Jatek, tragiczne zdarzenia, koncert Kasi Kowalskiej - zobacz, co wydarzyło się w minionym miesiącu!

Martynka Glinka znów potrzebuje naszej pomocy!

5 października 2018, MK

Raz jeszcze pomóżmy Martynce w walce z okrutną chorobą.

Policja poszukuje świadków wypadku w Kozikach (zdjęcie)

5 października 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami wypadku proszone są o kontakt z dyżurnym ostrowskiej komendy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

DOMITOM Tułowiecki

ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Podnośniki koszowe, koparki, koparko-ładowarka, automatyka przemysłowa, generatory prądotwórcze, naprawa maszyn.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]