2 medale z Mistrzostw Polski w przeddzień Niepodległości (zdjęcia)

Dodano: 14 listopada 2018 08:44, Autor: OKKK, red. MK

Julia Skwierczyńska została wicemistrzynią Polski, a Michalina Chrobot brązową medalistką.
10 listopada odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców, które zgromadziły 175 zawodników z 62 klubów z całej Polski. W turnieju uczestniczyli juniorzy oraz młodzieżowcy U21.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 5 zawodników. W juniorach klub reprezentowali: Jan Bilwin junior -65 kg, Magda Baczewska juniorka -55kg i Julia Skwierczyńska juniorka -55 kg. Wszyscy ostrowscy zawodnicy wygrali swoje pierwsze walki w bardzo dobrym stylu. Tylko Julia Skwierczyńska zdołała pokonać kolejne przeciwniczki i dotrzeć do finału. W drodze po srebro Julia musiała pokonać trzy przeciwniczki a nie było to łatwe - każdą zawodniczkę musiała pokonywać w dogrywce. Dopiero w finale sędziowie, również po dogrywce uznali, że lepsza jest zawodniczka z Niepołomic. Jan Bilwin i Magda Baczewska ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmych miejscach.

W kategorii młodzieżowców U21 OKKK reprezentowało dwoje zawodników - Michalina Chrobot seniorka -65 kg oraz w kata Maciej Grabowski - junior. Maciej mimo, że formalnie jest jeszcze juniorem, mógł w tych zawodach wystartować ze starszymi kolegami. Było to więc jego pierwsze starcie z młodzieżowcami (18-21 lat). Mimo że wszedł do drugiej tury kata to nie zdołał przebić się przez starszych, bardziej doświadczonych oraz utytułowanych przeciwników i uplasował się na 7 miejscu.

Michalina Chrobot z kolei przegrała swoją walkę o wejście do finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Przeciwniczka, która wyeliminowała naszą zawodniczkę, Natalia Kondeusz z Leżajska, zajęła pierwsze miejsce. Dla Michaliny, która po poważnej kontuzji i trzyletniej przerwie w startach dopiero wraca do formy, udział w tych zawodach był wdrożeniem się w kolejne starty w przyszłym sezonie.

Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców był sensei Radosław Grabowski. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców miały bardzo dobrą oprawę. Atutem była duża i nowoczesna hala, rampa świetlna, bardzo dobre nagłośnienie. Podczas oficjalnego otwarcia wszyscy uczestnicy oraz widownia odśpiewali w całości hymn Polski. Zawody zorganizował Ełcki Klub Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.

Wyniki:
Pobierz plik: Komunikat MPJ Ełk.pdf

W piątek radni po raz ostatni zbiorą się na posiedzeniu.

Złoto i nowy rekord życiowy na zakończenie sezonu (zdjęcia)

13 listopada 2018, Ewa Jagielska, red. MK

Ewa Jagielska- zawodniczka LKS Ostrawianka na koniec sezonu wygrała Międzynarodowy Bieg Warciański na 10km w Kole.

Ostrowska gmina mistrzem samorządowców (zdjęcia, wideo)