Furie na deskach Kotłowni (zdjęcia, wideo)

Dodano: 19 listopada 2018 07:59, Autor: Miłosz Magrzyk

"Furie" to komedia, w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji i barwnych dialogów.
"Furie" to sztuka autorstwa Marcina Szczygielskiego, której akcja toczy się wokół życia trzech sióstr. Osiemnastego listopada wystawili ją aktorzy z Teatru Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Jedna z bohaterek sztuki to była kierowniczka Domu Pracy Twórczej w Zakopanem, druga to emerytowana pracownica Służy Bezpieczeństwa, trzecia zaś to neurotyczna stara panna. Łączą je przede wszystkim więzy krwi. Po kilkudziesięciu latach wszystkie zamieszkują razem w niewielkim domku pod Warszawą. W ten sposób ich życie zatacza krąg. Każda z nich jest rozżalona, każda rozpamiętuje przeszłość z ogromnym rozgoryczeniem. Trudno im zaakceptować to, że świat tak szybko się zmienia.

Emilia czuje się samotna, ponieważ żadnej z jej licznych podbojów miłosnych nie przetrwał, Teresa jest załamana od czasu, kiedy to jej świat legł w gruzach, czyli po upadku socjalizmu. Barbara zaś to kobieta, która zawsze marzyła o dostatnim życiu, jednak zabrakło jej silnej woli, by te plany przybrały realny kształt.

Wszystkie trzy przygnębione są brakiem zmian w życiu. Każdej wydaje się, że nic jej już nie czeka. Sytuacja zmienia się, gdy do ich małego domku ktoś się włamuje. Odtąd przestępca staje się zakładnikiem sióstr, ale jest jednocześnie kimś, wyzwalającym w nich prawdę. Rozpoczyna się spowiedź, a utrzymywane latami w sekrecie rodzinne tajemnice wreszcie wychodzą na światło dzienne.

Marcin Szczygielski, który jest autorem tej sztuki, ma w dorobku literackim również takie pozycje jak "Berek, czyli upiór w moherze" i "Wydmuszka".

"Furie" to komedia, w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji i barwnych dialogów. Zaprezentowany w tej sztuce świat, to obraz pokolenia, które przez niemal całe swoje życie, uwięzione było w świecie fałszywych wartości.

Całość reżyserował Rafał Swaczyna. Aktorzy, którzy wzięli udział w przedstawieniu to: Kathrin Storel, Monika Młynarczyk, Natasha Waniewska, Daria Wójcicka i Piotr Pańkowski.
Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Gniazdowo - Stary Lubotyń (zdjęcia)

18 listopada 2018, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

Niestety pomimo starań służb ratowniczych mężczyzny nie udało się uratować.

Finisaż wystawy Moda na folklor

17 listopada 2018, MDK, red. MK

Podczas finisażu zobaczymy pokaz mody ludowej w oryginalnym, futurystycznym wydaniu.

Laboratorium Filmu już jutro

16 listopada 2018, MDK, red. MK

MDK zaprasza na film "Pewnego razu w listopadzie".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]