Artur Szydlik zaprezentował swoje prace (zdjęcia)

Dodano: 2 grudnia 2018 12:38, Autor: Miłosz Magrzyk

W swoich pracach artysta wykorzystuje różne materiały, dlatego jego twórczość jest niezwykle bogata.
Artur Szydlik urodził się 2 czerwca 1977 r. w Warszawie. Obecnie mieszka w Nowej Osuchowej. Ma wykształcenie metaloplastyczne, filozoficzne i kulturoznawcze. Jest nauczycielem wiedzy o kulturze w jednej z wyszkowskich szkół.

REKLAMAW swoich pracach artysta wykorzystuje różne materiały, dlatego jego twórczość jest niezwykle bogata. Plastyk bardzo często znajduje niezwykłe zastosowanie dla zwykłych przedmiotów codziennego użytku. Okazuje się bowiem, że zegarek, tarka lub deska do prasowania, mogą mieć całkiem inne zastosowanie, jak to, które wszyscy znamy.

Twórca chce pokazać rzeczywistość z różnych perspektyw, dlatego jego dzieła, jak sam przyznaje, nie zawsze mieszczą się w kanonach piękna.

- Moja twórczość często ukazuje brzydotę. Jest tak dlatego, że rzeczywistość, w której żyjemy, nie zawsze jest ładna. Bardzo często jest wprost przeciwnie. Świat jawi się jako brzydki - powiedział podczas wernisażu Artur Szydlik.

Autor często tworzy swoje dzieła z narzędzi czy fragmentów maszyn. Choć twórczość Szydlika może budzić skrajne emocje, raczej nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Zmusza ona bowiem do głębszej refleksji, szukania skojarzeń, a często też prowokuje. Te wszystkie elementy są domeną sztuki awangardowej, a Artur Szydlik to niewątpliwie artysta, który reprezentuje ten nurt w sztuce.

Wystawę można oglądać od 1 do 30 grudnia w Galerii "Pasaż Sztuki" przy ulicy Rubinkowskiego 15.


Zobacz również

Recital Pauliny Badurek

28 listopada 2018, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Recital będzie XXII spotkaniem "Rozśpiewanej Ostrowi" organizowanym przez Społeczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej.

Teatr Podaj Dalej zaprasza na Wigilię po polsku

27 listopada 2018, MDK, red. MK

Teatr Podaj Dalej będziemy gościć u nas już po raz trzeci - tym razem będziemy mogli zobaczyć spektakl wigilijny pt. Wigilia po polsku.

Świąteczne warsztaty plastyczne w MDK

27 listopada 2018, MDK, red. MK

Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego tworzenia w świątecznym klimacie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]