Świąteczne dekoracje rozświetliły Ostrów (zdjęcia, wideo)

Dodano: 20 grudnia 2018 20:08, Autor: Miłosz Magrzyk

Piękny krajobraz tworzy się zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, kiedy wszystkie światełka są zapalone, a zimowy puch leży na ulicach.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a mieszkańcy miasta prężnie się do nich przygotowują. Spacerując po Ostrowi, co krok można zauważyć ozdoby świąteczne. Ozdoby założone są nie tylko na budynkach ważnych ostrowskich instytucji, lecz zdobią także prywatne posesje. Dekoracje pozakładane są m.in.: na ostrowskich szkołach, urzędach, bankach i przedszkolach.

REKLAMAPiękny krajobraz tworzy się zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, kiedy wszystkie światełka są zapalone, a biały zimowy puch leży na ulicach. Witryny sklepowe, korytarze oraz tereny przed wejściami do sklepów lśnią bożonarodzeniowymi światełkami. W naszym mieście bez wątpienia można poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne tradycje kształtowały się na przestrzeni wieków. Zwyczaje pogańskie poprzeplatały się z tymi wprowadzonymi przez Kościół. Na Święta Bożego Narodzenia miały także wpływ inne tradycje ludowe i obrządki kościelne. Obecnie koniec grudnia kojarzy się nam z czasem radości i miłymi chwilami, które spędzamy w gronie najbliższych.

Czas świąt Bożego Narodzenia to szczególnie radosny okres dla dzieci, które już wyczekują postaci starszego mężczyzny z białą brodą, który co roku przybywa z workiem prezentów na saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów.

Wszyscy mamy nadzieję, że święta Bożego Narodzenia upłyną nam w ciepłej atmosferze i nikt nie będzie musiał obchodzić ich w samotności.Do stworzenia ścieżki dźwiękowej został wykorzystany utwór "Dzień jeden w roku" Czerwonych Gitar.


Zobacz również

Życzenia świąteczne od Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy

20 grudnia 2018, UG Ostrów Maz., red. MK

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kossowska składają najserdeczniejsze życzenia.

Życzenia świąteczne od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta

20 grudnia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Burmistrz Miasta Jerzy Bauer i Przewodniczący Rady Miasta Robert Krajewski składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Życzenia świąteczne od Starosty i Przewodniczącej Rady Powiatu

19 grudnia 2018, Starostwo Powiatowe, red. MK

Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek i Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Subda składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]