Spotkanie świąteczno-noworoczne Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Dodano: 22 grudnia 2018 10:32, Autor: Miłosz Magrzyk

Starosta złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
Opłatkiem podzielono się już m.in. na Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i w ostrowskim ratuszu. 20 grudnia uroczysta wieczerza wigilijna odbyła się też w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

REKLAMANa zaproszenie przewodniczącej Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka Doroty Subdy i starosty Zbigniewa Chrupka w hali sportowej zgromadzili się liczni goście. Nie zabrakło radnych, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i prezesów ostrowskich instytucji, kierownictwa ostrowskich urzędów oraz służb ratowniczych.

Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Subda. Następnie harcerze przekazali staroście Zbigniewowi Chrupkowi Betlejemskie Światło Pokoju.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zapoczątkowana została w 1986 roku przez austriacką telewizję i radio publiczne, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło przywożone jest z Betlejem do Wiednia. Następnie przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów i trafia sztafetą do najdalszych części Europy.

W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Najczęściej robią to na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem nadziei, radości, ciepła i miłości.

Później młodzież z ostrowskiego liceum wprowadziła gości w świąteczny nastrój, wykonując polskie kolędy. Występ młodzieży został przygotowany pod kierownictwem Anny-Rawy Sadowskiej i Agnieszki Radomskiej. Ksiądz Andrzej Łada zadbał o oprawę muzyczną całej uroczystości.

W dalszej części spotkania wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać bożonarodzeniowych życzeń starosty Zbigniewa Chrupka. Starosta życzył ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego 2019 roku.

Do gości przemówił też ksiądz Jacek Schneider, który krótko opowiedział o tym, dlaczego Święta Bożego Narodzenia są dla nas ważne i zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy.

Następnie przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem.

Zwyczaj łamania się opłatkiem pojawił się w Polsce w drugiej połowie XVIII wieku. Co ważne, zwyczaj ten, nie jest rozpowszechniony tylko w naszym kraju. Opłatkiem dzielą się też, m.in.: Czesi, Litwini, Ukraińcy i Włosi.

Opłatkiem dzielono się już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Na mszę przynoszono wtedy własny chleb. Po mszy wierni zabierali chleb do domu, a nawet wysyłali bądź osobiście zanosili bliskim i przyjaciołom, którzy z różnych przyczyn nie mogli sami pójść do kościoła.

Po tym, jak wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia, mogli zasiąść do stołów i spróbować przygotowanych specjalnie na tę okazję wigilijnych potraw.

Na zakończenie uroczystości goście otrzymali upominki przygotowane przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli.

Zobacz również

Życzenia świąteczne od Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy

20 grudnia 2018, UG Ostrów Maz., red. MK

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kossowska składają najserdeczniejsze życzenia.

Życzenia świąteczne od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta

20 grudnia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Burmistrz Miasta Jerzy Bauer i Przewodniczący Rady Miasta Robert Krajewski składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Życzenia świąteczne od Starosty i Przewodniczącej Rady Powiatu

19 grudnia 2018, Starostwo Powiatowe, red. MK

Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek i Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Subda składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]