"Opowieść wigilijna" w MDKulturalnie (zdjęcia)

Dodano: 28 grudnia 2018 19:44, Autor: Miłosz Magrzyk

"Opowieść wigilijna" jest utworem skłaniającym do przemyśleń.
W piątek, 28 grudnia, publiczność mogła podziwiać spektakl wystawiony przez członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Przystań". Była to "Opowieść wigilijna" według książki Charlesa Dickensa.

REKLAMA"Opowieść wigilijna" to tekst, który powstał w 1843 roku. Jej autor był świetnym obserwatorem życia ludzi w XIX wieku, dlatego utwór ten stanowi doskonałe studium psychologiczno-obyczajowe. W Polsce książka ukazała się dopiero w 1958 roku. Została również umieszczona na liście lektur szkolnych.

Opowieść Charlesa Dickensa jest doskonałym przykładem historii o szczególnym dla wszystkich ludzi dniu, w którym pieniądze tracą swoją wartość. Największymi wartościami stają się: rodzina, miłość i szczęście. To właśnie wtedy przerywamy codzienną pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tych wartościach, które powinny być dla nas wszystkich, ludzi, najważniejsze.

W "Opowieści wigilijnej" postać chciwego i zgorzkniałego kupca zostaje skonfrontowana z postawami ludzi, którzy cieszą się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i widzą coś więcej, oprócz pieniędzy i dóbr materialnych.

Scrooge kolejne Święta Bożego Narodzenia spędza w samotności. Wydaje się, że wcale się tym nie przejmuje, a jego skąpstwo i gburowatość nie znają granic. Od dawna nie potrafi dać ponieść się świątecznej atmosferze, tkwiąc w przeświadczeniu, że świąteczny okres jest tylko czasem zwykłej i niepotrzebnej nikomu bieganiny.

Po jakimś czasie Scrooge ulega całkowitej przemianie. Wszystko to za sprawą wizyt pewnych tajemniczych gości. Wizyty i słowa tajemniczych przybyszów sprawiają, że gburowaty i wstrętny dla świata kupiec, staje się zupełnie innym człowiekiem. Z bezdusznej i egoistycznej osoby, zmienia się w kogoś hojnego i miłego.

Sztuka pokazuje, że dopiero po trudnych przeżyciach, które dotkną nas samych, jesteśmy w stanie odróżnić dobro od zła i skierować się w odpowiednią stronę. "Opowieść wigilijna" jest ponadczasowym i skłaniającym do przemyśleń utworem.

Sztuka została wystawiona w ramach zadania publicznego "Po co nam teatr?", które zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Przystań". Zleceniodawca to Zarząd Powiatu Ostrowskiego.

Wydarzenie odbyło się w MDKulturalnie.
Zobacz również

Czy w Ostrowi powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych?

28 grudnia 2018, MK

W nadchodzącym roku Tesla zamierza otworzyć w Ostrowi stację Supercharger.

Ostatnie dni wystawy Artura Szydlika

28 grudnia 2018, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Prace artysty są wystawione w Galerii Pasaż Sztuki do końca roku.

Przegląd szopek bożonarodzeniowych (zdjęcia)

25 grudnia 2018, Karolina Zając

Wierni z parafii w Ostrowi Mazowieckiej oraz w Komorowie przygotowali szopki bożonarodzeniowe.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Emira - Skład Budowlany

ul. Stanisława Duboisa 99 B
07-300 Ostrów Mazowiecka

Stolarka i materiały budowlane, materiały wykończeniowe, narzędzia!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]