Ile kosztuje OC w Ostrowi Mazowieckiej?

Dodano: 8 stycznia 2019 14:34, Autor: Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Jak wiadomo, wysokość składki OC zależy od wielu różnych czynników.
Jednym z nich jest miejsce zamieszkania - to, gdzie właściciel auta jest zameldowany, wpływa na cenę obowiązkowego ubezpieczenia. W jakiej sytuacji w takim razie znajdują się kierowcy z Ostrowi Mazowieckiej? Ile płacą za OC?
REKLAMA


Miejsce zamieszkania a składka OC

Zacznijmy od tego, że składka na OC jest obliczana indywidualnie dla każdego kierowcy z osobna. Nie da się więc określić jednej, ogólnej ceny tej polisy dla wielu kierowców, a żeby ją sprawdzić dla siebie lub innej osoby, trzeba skalkulować składkę. Przy wyliczaniu ceny polisy towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają dziesiątki różnych czynników dotyczących zarówno samego właściciela, jak i jego auta. Generalnie składka jest odzwierciedleniem ryzyka ubezpieczeniowego danego kierowcy i jego pojazdu - im ono większe, tym droższe OC.

Ponieważ składka ubezpieczeniowa jest tak zróżnicowana, nie da się ogólnie stwierdzić, ile płaci się za nią w Ostrowi. Aby się tego dowiedzieć, należy przeprowadzić kalkulację dla przykładowego kierowcy i jego auta, a następnie zmienić miejsce jego zamieszkania na miasto o podobnej wielkości i sprawdzić, czy cena jest wyższa, czy niższa niż w przypadku kalkulacji dla Ostrowi. Właśnie taką kalkulację przeprowadziliśmy, w czym pomogła nam porównywarka OChttps://najtaniejuagenta.pl/.

Ceny OC w Ostrowi Mazowieckiej

Do formularza dostępnego w internetowej porównywarce ubezpieczeniowej wpisaliśmy dane hipotetycznego kierowcy - 40-letniego, żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, który od 10 lat ma prawo jazdy, z zawodu jest kierowcą, dysponuje zniżkami za bezszkodową jazdę w wysokości 40%, ubezpieczenie OC wykupuje bez przerwy od 4 lat i w tym czasie nie spowodował żadnych szkód w ruchu drogowym. Interesuje go cena OC dla Opla Astry z 2010 r. z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i przebiegiem 200 000 km. Ile za nią zapłaci?

Jeżeli jako miejsce zamieszkania naszego kierowcy wpiszemy Ostrów Mazowiecka, składka wyniesie 753 zł. Sama składka mówi jednak niewiele i nie daje pojęcia na temat wysokości cen w danym mieście. Aby je uzyskać, należy wykonać identyczną kalkulację dla tego samego kierowcy i jego auta, zmieniając jedynie miejsce zamieszkania na miasto o podobnej wielkości. Weźmy np. Chełmżę z województwa kujawsko-pomorskiego, w której żyje ok. 15 000 mieszkańców (o 5000 mniej niż w Ostrowi Mazowieckiej) - tam nasz kierowca zapłaciłby mniej, bo 680 zł.

Ceny w innych miastach

Innym miastem o podobnej wielkości do Ostrowi jest Aleksandrów Łódzki, w którym OC dla tego samego kierowcy kosztowałoby 784 zł, czyli najwięcej z dotychczas uwzględnionych miejscowości. Z kolei w wielkopolskim Gostyniu składka wyniosłaby 766 zł. A w lubuskim Międzyrzeczu? Podobnie, bo 739 zł. Jak więc widać, składka w Ostrowi Mazowieckiej jest podobna do tej, jaką płacą kierowcy z innych miejscowości o podobnej liczbie mieszkańców. Należy jednak pamiętać, że za to samo OC kierowcy z Warszawy, Wrocławia czy Gdańska, czyli największych miast w Polsce, musieliby wyłożyć ponad 1000 zł. Nie da się więc ukryć, że wielkość miasta ma znaczenie w kontekście składki ubezpieczeniowej.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, pamiętaj, żeby co roku wykupywać OC dla swojego auta. Nawet jeden dzień przerwy w ciągłości polisy, w trakcie którego Twój samochód nie jest ubezpieczony, może bowiem oznaczać karę liczoną w setkach złotych, podczas gdy kara za przerwę powyżej 14 dni wynosi ponad 4000 zł dla właścicieli samochodów osobowych! Wyłącznie wyrejestrowanie pojazdu pozwala na niewykupywanie obowiązkowego OC. Jeżeli interesuje Cię ten temat, przeczytaj więcej: https://najtaniejuagenta.pl/wyrejestrowanie-pojazdu-co-warto-wiedziec/


Komentarze

Dodano: 8 stycznia 2019 15:30, (michaltw)

Proponuję sprawdzić w aplikacji Kupdirect jest w Google Play taniej niż u agenta a polisa bez wpisywania danych w minutę
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 

Dodano: 9 stycznia 2019 13:27, (katarzynab)

Niekiedy osoby z małych miejscowości też otrzymują nieco wyższe propozycje OC. Bywa tak, kiedy przez daną miejscowość przebiega ważna droga o dużym natężeniu ruchu. Warto więc zawsze sprawdzać i porównywać ceny w porównywarce OC takiej jak Ubea.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

DIETA Z PODLASIA Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

ZMIEŃ DIETĘ NA LEPSZĄ! ZAMÓW JUŻ DZIŚ!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]