Radni spotkali się po raz czwarty w tej kadencji (zdjęcia, wideo)

Dodano: 8 stycznia 2019 16:29, Autor: Miłosz Magrzyk

To już czwarte spotkanie radnych kadencji 2018-2023.
Dzisiaj, 8 stycznia, po raz czwarty w tej kadencji, zebrała się Rada Gminy Ostrów Mazowiecka. Sesja została otwarta przez przewodniczącą Krystynę Kossowską. Radni przyjęli porządek obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia, które odbyło się 21 grudnia 2018 roku. Nie było żadnych interpelacji ani wniosków radnych, dlatego przewodnicząca od razu mogła przejść do kolejnego punktu porządku obrad.

REKLAMAPierwsza uchwała, którą zajęli się dzisiejszego dnia radni, dotyczyła zarządzenia wyborów sołtysów, rad sołeckich oraz organów osiedla. Dalsze dyskusje w tej sprawie będą toczyć się na specjalnie zorganizowanych spotkaniach z przedstawicielami gmin.

Później podjęto uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami gminy Ostrów Mazowiecka, które mają dotyczyć wprowadzenia zmian w treści statutów sołectw.

Kolejnym punktem porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego, które uprawnia osoby objęte rządowym programem "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023 do korzystania z pomocy społecznej.

Później zajęto się podjęciem uchwały w sprawie programu osłonowego w zakresie dożywiania dzieci i młodzieży "Posiłek w domu i w szkole" na lata 2019-2023.

Następnie radni głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie zwrotu wydatków na usługi, pomoc rzeczową, posiłki, zasiłki na ekonomiczne usamodzielnienie, zasiłki okresowe i zasiłki celowe pod warunkiem zwrotu.

Wszystkie uchwały podejmowane były jednogłośnie.

Z racji tego, że nie było żadnych interpelacji ani wniosków radnych, nie trzeba było udzielać na nie odpowiedzi. Przewodnicząca Krystyna Kossowska od razu przeszła do kolejnego punktu porządku obrad, czyli zapytań i wolnych wniosków.

W tej części sesji kilka osób zabrało głos. Podziękowano wójtowi za zrealizowanie założonych zadań oraz rzetelną pracę na rzecz gminy Ostrów Mazowiecka. 1 z sołtysów prosił o utwardzenie drogi, kiedy warunki pogodowe na to pozwolą. 2 sołtys prosił o to, aby zająć się sprawą pewnego warsztatu samochodowego, ponieważ mieszkańcy mają podejrzenie, że spalane są tam plastiki, co bardzo im przeszkadza.

Wójt zapewnił, że wszystkie sprawy zostaną rozpatrzone.

Obrady zostały zakończone.
Zobacz również

Sprawdź, co się działo w grudniu (zdjęcia, wideo)

8 stycznia 2019, MK

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, tragiczne wypadki, bijatyka nastolatek pod ostrowską bursą - sprawdź, co się działo w minionym miesiącu.

Ferie u Terytorialsów

8 stycznia 2019, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. MK

Wojska Obrony Terytorialnej przygotowały projekt, dzięki któremu uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą szkolenia podstawowe.

Prelekcje dla Młodzieży "Postaw na Przyszłość"

7 stycznia 2019, MDK, red. MK

Przyjdź na prelekcje i dowiedz się, jak jedna podróż może odwrócić całe życie do góry nogami.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Maciejowa Chata

Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 3
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALA BANKIETOWA - NOCLEGI - ZAJAZD - BAR 24H

Personal Beauty Expert

ul. Słowackiego 1 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Twój osobisty doradca do spraw urody !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]