Ulotka, czyli jak nie zepsuć prostej reklamy

Dodano: 9 stycznia 2019 09:08, Autor: Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Ulotka ulotce nierówna. Na ulicy - niemal każdego dnia - wręczane są nam broszury z kolorowymi obrazkami, masą niewyraźnego tekstu i niejasnym przekazem.
To przykłady źle zaprojektowanych, nieprzemyślanych kartek papieru, których nie czeka los inny niż najbliższy śmietnik. Ale tak być nie musi. Bo drukowanie ulotek może być doskonałą promocją dla firmy.
REKLAMA


Specjaliści przy pracy

Żeby nie stać się kolejnymi producentami pozbawionych sensu karteczek, musimy trochę ruszyć głową. Nie wystarczy na kawałku papieru wydrukować paru słów tekstu i pierwszego z brzegu obrazka. Dobry projekt wymaga skupienia, ciekawego pomysłu i kreatywności. Jeśli nam ich brakuje, warto zlecić jego wykonanie profesjonalnej agencji reklamowej, która będzie doskonale zorientowana w trendach i branżowych nowinkach. Odpowiedni ludzie sprawią, że nawet najnudniejszy biznes zyska nowe, ciekawe oblicze.

Bo promowanie firmy powinno być nie tylko profesjonalnie zaplanowane, ale również pomysłowe. To jedyny sposób, żeby dzisiaj wyróżnić się na przeładowanym rynku. Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest znaleźć swoją niszę - miejsce, w którym będzie w stanie się wyróżnić. A ulotka jest doskonałą metodą, by tego dokonać.

Minimalizm górą

W tworzeniu idealnych ulotek często sprawdza się maksyma: im mniej, tym lepiej. A to dlatego, że większość ludzi stosuje tutaj całkowicie przeciwną zasadę i próbuje na niewielkim kawałku papieru umieścić masę przeróżnych informacji, grafik, haseł i powiedzonek. Okazuje się tymczasem, że nasz mózg nie jest w stanie przetworzyć tylu wiadomości. Lepiej przyjmuje proste komunikaty, subtelne kolory, stonowane przekazy.

Coraz większą popularnością cieszą się projekty zachowane w dwóch barwach - bez krzykliwych grafik w tle. Czerń i biel świetnie ze sobą kontrastują i pięknie wyglądają. Takie połączenie kolorystyczne sprawdzi się w przypadku różnych firm i biznesów. Korzystają z niego restauracje, salony kosmetyczne, a nawet kancelarie prawne i gabinety lekarskie.

Dowiedź się więcej:https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1719/ulotki

Mocne hasło

Podobnie jak w przypadku grafiki - tak również przy tekstach należy stosować raczej minimalizm. Mało informacji to pewność, że potencjalny klient zapamięta to, co najważniejsze - nazwę i logotyp naszej firmy. Dlatego w tym formacie nie produkujmy raczej reklam całościowych - skupmy się na jednej promocji, jednym aspekcie naszej działalności. I to jemu poświęćmy całą broszurę.

Najlepiej zastosować tutaj proste, chwytliwe hasło - kilka słów, które zachęcą przyszłych gości do pierwszych odwiedzin. Do stworzenia idealnego hasła najlepiej zatrudnić zawodowców. Dzięki nim unikniemy wpadki i nie pogrzebiemy swoich szans na poszerzenie bazy klientów.

Dobry fachowiec sprawi, że nawet najbardziej niszowy biznes otrzyma ciekawą, zachęcającą, atrakcyjną reklamę, która dotrze do szerokiego groma odbiorców. Kluczem jest tu stworzenie grupy docelowej, do której ma trafić komunikat. Nie można go tworzyć pod wszystkich - w takiej sytuacji na pewno nie zadziała. Im bardziej sprecyzowany cel, tym większe szanse na powodzenie.


Komentarze

Dodano: 6 lutego 2019 11:11, (gregory65)

Ulotką można sobie więcej szkody zrobić niż to warte. Do tej pory mam przed oczami ulotkę z zakopca z napisem "Przed sprzedarz biletów" i już wiem że z takiej usługi nie skorzystam. Za tydzień pod Warszawą są fajne targi, remadays, tam różnych agencji będzie pełno, mniejszych większych, zawsze to jest w czym poprzebierać.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]