Sokół zmierzył się z TBV START II Lublin (zdjęcia, wideo)

Dodano: 19 lutego 2019 07:12, Autor: Redakcja

W niedzielne popołudnie Sokół Ostrów Mazowiecka powrócił do rozgrywek II ligi po przerwie.
Podopieczni trenera Antonio Daykoli mają za sobą 22. kolejkę rozgrywek w grupie B II ligi koszykówki. Tym razem na boisku spotkali się z zawodnikami TBV START II Lublin, z którymi przegrali 72:81 podczas meczu wyjazdowego w pierwszej rundzie sezonu. Niestety, mimo lepszej formy Sokoła w ostatnich meczach, zawodnikom ostrowskiej drużyny nie udało się w niedzielnym meczu zrewanżować i pokonać gości z Lublina.

Już w pierwszej kwarcie Startowi II Lublin udało się zdobyć przewagę i chociaż później Sokół próbował nadrobić stracone punkty, już do końca meczu nie udało mu się przejąć prowadzenia. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem gości 19:8, jednak w drugiej kwarcie to Sokół wygrał 25:19 i pierwsza połowa meczu zakończyła się dającym ostrowskiej drużynie nadzieję na wygraną wynikiem 33:38. Jednak nadzieja ta została szybko zniszczona przez zawodników z Lublina, którzy w trzeciej kwarcie rozgromili Sokoła 35:10. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Startu II Lublin.

Dzięki zwycięstwu TBV Start II Lublin utrzymał swoją 8. pozycję w tabeli grupy. Z kolei Sokół spadł o jedno miejsce w klasyfikacji i obecnie zajmuje 10. miejsce w grupie.

Mecz z TBV Start II Lublin odbył się w Ostrowi 17 lutego. Kolejny mecz Sokół również rozegra przed własną publicznością. Już 23 lutego ostrowska drużyna zmierzy się z GLKS Nadarzyn.

Sokół Ostrów Mazowiecka - TBV Start II Lublin 62:85
(8:19, 25:19, 10:35, 19:12)
Sokół: Sienkiewicz 16 pkt., Barszcz 14 pkt., Paul 12 pkt., Gałan 10 pkt., Słoniewski 4 pkt., Jurkiewicz 3 pkt., Shapovalov 3 pkt., Fronc, Kazimierczuk, Mendak, Solanikov.

Zwycięstwo Sokoła z ZKS Stal Stalowa Wola (zdjęcia, wideo)