"Polskie łąki - różnorodność biologiczna" - wystawa prac Mariusza Kuleszy (zdjęcia, wideo)

Dodano: 30 kwietnia 2019 08:43, Autor: Miłosz Magrzyk

Prace Mariusza Kuleszy można podziwiać przez najbliższy miesiąc.
Mariusz Kulesza to kolejna osoba, która zaprezentowała swoje prace w Galerii "Pasaż Sztuki". "Polskie łąki - różnorodność biologiczna" to tytuł wystawy, która, jak przyznaje sam artysta, łączy 2 wątki jego twórczości fotograficznej. Mariusz Kulesza bowiem od wielu lat zajmuje się fotografią entomologiczną i krajobrazową. Jeśli chodzi o fotografię entomologiczną, to bardzo lubi fotografować zwłaszcza motyle, choć na zdjęciach uwiecznia nie tylko je; fotografia pejzażowa to efekt pobytu autora prac w Kamieńczyku nad Liwcem.

REKLAMA- Dzisiejsza wystawa to pretekst do wspomnienia o tym, czym jest bioróżnorodność. To cały świat żywych zapachów, kolorów i form - mówił podczas wernisażu Mariusz Kulesza.

Póżniej biolog i geograf Paweł Cieśluk wygłosił prelekcję na temat bioróżnorodności, czyli zróżnicowania życia na wszelkich poziomach jego organizacji. Różnorodność biologiczna obejmuje zróżnicowanie genów, gatunków oraz ekosystemów.

- Owady są najliczniej reprezentowaną grupą opisanych gatunków. Jest to około 1 mln gatunków - mówił w swoim krótkim wykładzie biolog Paweł Cieśluk.

Ekosystem można porównać do teatru, na scenie którego występują różni aktorzy. Każdy z nich odgrywa jakąś rolę - jeden mniejszą, drugi większą. Aktorzy, którzy są na tej scenie szczególnie ważni, to gatunki zwane zwornikowymi. Ich wyginięcie zagrażałoby całemu ekosystemowi, a są to np. trzmiele i pszczoły.

Wystawę prac Mariusza Kuleszy można oglądać do 26 maja.

Zobacz również

Dożynki w Bieli. Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska (wideo)

29 kwietnia 2019, Miłosz Magrzyk

Ewelina Lisowska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Wernisaż w Jatkach

29 kwietnia 2019, Paweł Cieśluk, Ostrowskie Stowarzyszenie LzP

Ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" zaprasza na wernisaż wystawy wybranych zdjęć nagrodzonych w Konkursie "Ptaki w polskim krajobrazie jesienno-zimowym".

Uroczyste Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Broku

29 kwietnia 2019, UG Brok, red. MK

Sprawdź program obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Broku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]