Ostrów Mazowiecka. Ratownicy medyczni mają nową siedzibę (zdjęcia, wideo)

Dodano: 7 maja 2019 10:24, Autor: Miłosz Magrzyk

Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony złotych.
Niedawno pod budowę nowej siedziby Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego wmurowywano kamień węgielny. Teraz wszyscy mogą cieszyć się już nowym budynkiem. Stacja powstała w pobliżu szpitala.

REKLAMADo tej pory SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej nie miała stałej siedziby. Musiała korzystać z budynków, które wynajmowane były od osób prywatnych. Choć, jak mówiono, w wynajmowanych budynkach warunki są bardzo dobre, to trzeba jednak za te pomieszczenia płacić, co jest dość dużym obciążeniem.

Budynek, w którym mieści się teraz stacja, jest dwukondygnacyjny, a jego łączna powierzchnia wynosi trochę ponad 365 metrów kwadratowych. Zaprojektował go Adam Radomski.

Na parterze zlokalizowano pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych P i S oraz lekarza. Na dole budynku zlokalizowano również pomieszczenia techniczne i pomocnicze. Jeśli chodzi o miejsce postoju ambulansów, to przeznaczono na nie 2 miejsca garażowe. Właśnie tam będą stacjonowały teraz karetki.

Piętro również zostało całkowicie wykorzystane. Jest tam nie tylko pomieszczenie socjalne i techniczne; są także magazyny pomocnicze i pokoje dla pracowników administracyjnych.

W ramach zrealizowanej inwestycji zakupiono i zamontowano specjalistyczne wyposażenie. Całość kosztowała prawie 2 mln złotych. Budowa nowej stacji była możliwa dzięki dużemu dofinansowaniu z budżetu Mazowsza, które pokryło niemal cały koszt realizacji.

- 1,7 mln to wysokość dotacji Zarządu Województwa Mazowieckiego - mówił Mirosław Dąbkowski, dyrektor Meditrans Ostrołęka. - Inwestycja została zakończona w ciągu zaledwie 14 miesięcy od ogłoszenia przetargu - dodał.

Najprawdopodobniej niedługo w siedzibie SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej pojawi się jeszcze jedna karetka.

Przedstawiciele różnych organizacji wyjaśniali, że mają nadzieję, iż nowa siedziba stacji wyczekiwania przełoży się na o wiele lepsze warunki pracy zespołów transportowych i zespołów pogotowia, które ratują ludzkie życie.

Marszałek Adam Struzik w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na to, jak dużo daje Polsce członkostwo w Unii Europejskiej. Mówił, że dzięki temu Polska może się rozwijać, a postęp jest widoczny niemal na każdym kroku.

- 104 mld euro to jest mniej więcej tyle, ile przez te 15 lat Polska otrzymała z Unii Europejskiej - mówił marszałek Struzik.

Na otwarcie nowej siedziby zaproszono wielu gości. Głos zabierali też m.in.: Jarosław Kalinowski - europoseł, Janina Ewa Orzełowska - samorządowiec, Elżbieta Lanc - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego czy starosta Zbigniew Chrupek.

Wypowiadały się też osoby bardzo blisko związane ze środowiskiem medycznym.

Zaproszeni gości w przemowach podkreślali, jak ważna jest to inwestycja i ile osób na niej skorzysta. Wyrażali też podziękowania dla trudu i ciężkiej codziennej pracy osób, które ratują ludzkie życie. Dziękowali też osobom, które przyczyniły się do powstania nowego budynku, a których nie sposób wszystkich wymienić.

Nie zabrakło także odznaczeń dla osób niezwykle zasłużonych, jeśli chodzi o działania na rzecz ratowania życia ludzkiego i ochrony zdrowia.

Budynek poświęcił ks. Marek Gruda - proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej.

Na koniec wystąpiła lekarz, która mówiła o tym, jak wyglądały wcześniejsze miejsca stacjonowania zespołów. Przyznała, że bardzo cieszą się z tego budynku, ponieważ jest on piękny, jednak nie otwierają się w nim żadne okna, a pokoje wyłożone są wykładziną dywanową, która jest siedliskiem roztoczy. Mówiła też o tym, że w planach jest zamontowanie uchylnych lufcików, jednak dodała, że nie będzie to rozwiązaniem problemu.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do środka, aby zwiedzić budynek. Nie zabrakło także poczęstunku.
Zobacz również

Maturzyści z Rubinka nie zostaną uwiecznieni na fotografiach

7 maja 2019, Miłosz Magrzyk

Abiturienci już sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego. Dzisiaj zmierzą się z matematyką.

Seria fałszywych alarmów bombowych w szkołach całym kraju. Również w ostrowskim Koperniku

7 maja 2019, KGP, red. MK

Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury.

Wesprzyj wakacyjne warsztaty teatralne Kotłowni

7 maja 2019, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Teatr Scena Kotłownia zbiera środki dla tych, którzy ze względu na sytuację finansową nie mogą pojechać na letnie warsztaty.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]