Atak hakerski na stronę internetową Starostwa w Ostrowi

Dodano: 24 czerwca 2019 12:13, Autor: Miłosz Magrzyk

Do ataku doszło 20 czerwca. Na razie nie wiadomo, kto za nim stoi.
W czwartek, 20 czerwca, doszło do cyberataku na stronę internetową Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Na stronie urzędu pojawił się bowiem komunikat, że zgodnie z planem ćwiczeń pod kryptonimem "Dragon" na terenie kraju zostanie zorganizowany epizod praktyczny tych międzynarodowych manewrów. Miałby objąć on m.in. próbę ewakuacji ludności, która zamieszkuje na terenie województwa obszary zagrożone atakami militarnymi.

REKLAMAZ treści komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej starostwa wynikało, że operacja ta miałaby trwać 5 dni, w ciągu których każdy z mieszkańców miałby zapewnione 4 posiłki dziennie, dostęp do wody, miejsce odpoczynku w 20-osobowym namiocie, niezbędną pomoc medyczną itp.

Z treści jednoznacznie wynikało też to, że każdy z mieszkańców jest zobowiązany przybyć 21 czerwca, przez godz. 16.00, pod siedzibę ostrowskiego urzędu. Poinformowano też, że każdy powinien mieć ze sobą tylko dokumenty i niezbędne rzeczy.

Mieszkańców zawiadomiono także o możliwości rozlokowania, na czas trwania ćwiczeń, w ich prywatnych mieszkaniach, amerykańskich żołnierzy. Odmowa wykonania polecenia miałaby stać się podstawą do wysiedlenia.

Co ciekawe, treści te zostały zamieszone nie tylko na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Podobny komunikat pojawił się też na stronach dużych portali internetowych, takich jak Niezalezna.pl czy ePoznan.pl, a także na stronie Urzędu Gminy w Różanie.

Wkrótce po całym zajściu na stronie ostrowskiego urzędu pojawił się komunikat, w którym stwierdzono, że informacja o rzekomej ewakuacji ludności cywilnej przez Żandarmerię Wojskową i armię amerykańską jest nieprawdziwa, a zamieszczone oświadczenie wynikało z nieautoryzowanego użycia uprawnień redaktorskich na stronie internetowej starostwa.

Sprawą zajęła się już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło zdjęcia:https://pixabay.com/pl/
Zobacz również

Warsztaty aktorskie z Emilią Krupą

24 czerwca 2019, MDK, red. MK

Kolejna wakacyjna propozycja MDK to warsztaty aktorskie z Emilią Krupą!

Strażacy wyłowili ciało 17-latka

24 czerwca 2019, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Do tragedii doszło 23 czerwca.

Sprawdź, jak spędzać wakacje w mieście

24 czerwca 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Dla dzieci i młodzieży pozostających w okresie wakacyjnym w Ostrowi ofertę zajęć przygotowały szkoły, MDK, MBP oraz MOSiR.

Komentarze

Dodano: 24 czerwca 2019 13:20, aha! (aha1000)

To wcale nie jest taki głupi pomysł, aby przeprowadzić takie ćwiczenia z udziałem ludności cywilnej. Żołnierze wiedzą co mają robić. A my?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]