Nowa droga na trasie Zaręby Kościelne - Kępiste Borowe (zdjęcia)

Dodano: 11 lipca 2019 07:39, Autor: Starostwo Powiatowe/Robert Kwiatkowski, red. MK

Przed przebudową stan techniczny nawierzchni był bardzo zły.
8 lipca br. odbył się uroczysty odbiór inwestycji pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 2614W Zaręby Kościelne - Kępiste Borowe wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową nr 2657W" zrealizowanej w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu".
REKLAMA


Całkowita wartość zadania wyniosła 4.447.771,35 zł, w tym kwota dofinansowania inwestycji z budżetu Województwa Mazowieckiego 1.932.260,00 zł, natomiast z budżetu Gminy Zaręby Kościelne 1.200.000,00 zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu tj. 1.315.511,35 zł.

W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciele władz Samorządu Województwa Mazowieckiego: Janina Ewa Orzełowska Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Mirosław Jan Augustyniak Radny Województwa Mazowieckiego, ks. Robert Zabielski Wikariusz w parafii pw. Św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Zarębach Kościelnych, przedstawiciele władz Powiatu Ostrowskiego na czele ze Starostą Ostrowskim Zbigniewem Chrupkiem, przedstawiciele władz Gminy Zaręby Kościelne na czele z Wójt Gminy Zaręby Kościelne Urszulą Wołosiewicz, kierownictwo Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych, wykonawca inwestycji  Firma Transportowo - Usługowa Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini Górnej, kierownik budowy oraz inspektor nadzoru.

Przed przebudową stan techniczny nawierzchni był bardzo zły i pozostawienie jej w istniejącym stanie groziłoby dalszą utratą nośności i zniszczeniem konstrukcji. Ponadto wąska jezdnia (ok. 4 m szerokości) jak i liczne nierówności wpływały niekorzystnie na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo użytkowników ruchu.

W ramach zrealizowanej inwestycji poszerzono jezdnię do 6,0 m na odcinku o długości 100 m, obejmującym skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2657W oraz do 5,5 m na odcinku o długości 2170 metrów, wykonano pobocza o nawierzchni z mieszanki kruszywa łamanego i naturalnego, bitumiczne zjazdy publiczne i indywidualne, a także odtworzono rowy odwadniające. W ramach przedmiotowej inwestycji rozbudowano skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2657W w miejscowości Zaręby Kościelne, którego dotychczasowa geometria była nieczytelna dla uczestników ruchu.  

Powstała infrastruktura drogowa ze względu na swoje położenie oraz fakt, iż stanowi część ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową nr 2614W, drogi gminne i powiatowe z drogą wojewódzką nr 694, będzie wykorzystywana w znaczącym stopniu zarówno przez lokalną społeczność z terenu gminy Zaręby Kościelne, jak i innych mieszkańców powiatu ostrowskiego.  Realizacja operacji pozwoli na większe wykorzystanie nie tylko powstałej w trakcie inwestycji infrastruktury drogowej, ale również zwiększy wykorzystanie już istniejącej infrastruktury drogowej i społecznej.


Zobacz również

Potrącił pieszego i uciekł. Policja poszukuje świadków wypadku

10 lipca 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego.

Powiat przekazał szpitalowi 270 tysięcy złotych na zakup sprzętu (zdjęcia)

10 lipca 2019, Starostwo Powiatowe/Radosław Nowak, red. MK

W ramach udzielonej dotacji SPZZOZ zakupi dwie diatermie chirurgiczne oraz aparat ginekologiczny USG.

Przywrócenie linii kolejowej Ostrołęka-Ostrów Mazowiecka-Małkinia

9 lipca 2019, Starostwo Powiatowe, red. MK

Wypełnij ankietę dotyczącą przywrócenia linii kolejowej nr 34.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

Maciejowa Chata

Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 3
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALA BANKIETOWA - NOCLEGI - ZAJAZD - BAR 24H

DIETA Z PODLASIA Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

ZMIEŃ DIETĘ NA LEPSZĄ! ZAMÓW JUŻ DZIŚ!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]