Radni rozmawiali o organizacji publicznego transportu zbiorowego (zdjęcia, wideo)

Dodano: 23 lipca 2019 08:42, Autor: Miłosz Magrzyk

Obrady prowadził wiceprzewodniczący Roman Malicki. Na sesję przybyło 12 radnych.
Wczorajsza sesja Rady Powiatu była wyjątkowo krótka. Poprowadził ją wiceprzewodniczący Roman Malicki, a na obrady przybyło 12 radnych.

REKLAMAPodczas obrad przyjęto protokół z sesji, która odbyła się 27 czerwca. Nie było żadnych pytań, wniosków ani oświadczeń. Radni zapoznali się z informacją o pracy Zarządu Powiatu Ostrowskiego.

Następnie podjęto uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest powiat ostrowski, i warunków i zasad korzystania z tych przystanków. Podjęto też uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia uchwały budżetowej na 2019 rok.

Publiczny transport zbiorowy

Starosta Zbigniew Chrupek mówił o postępach prac związanych z remontem w bursie szkolnej, inwestycjach drogowych, konkursie na dyrektora szpitala i organizowaniu publicznego transportu zbiorowego na liniach, które mogą być dofinansowane z budżetu państwa.

Jeśli chodzi o organizację publicznego transportu zbiorowego, to w tej sprawie odbyło się już spotkanie z transportowcami. Wyrazili oni chęć wzięcia udziału w budowaniu tych linii i zaangażowaniu się w przewozy.

- Przystąpiliśmy do analiz we wszystkich gminach w powiecie ostrowskim, chcąc zbadać, w jakim zakresie gminy są zainteresowane organizowaniem takich przewozów. Otrzymaliśmy z 9 gmin informację, że są one zainteresowane tworzeniem takich linii. Dwie gminy nie chcą brać udziału w tym programie - gmina Wąsewo i gmina Stary Lubotyń. Te 2 gminy nie są zainteresowane tworzeniem nowych linii, ponieważ twierdzą, że przewozy dla ich mieszkańców są odpowiednio zabezpieczone - mówił starosta. - Do 3 sierpnia musimy dokładnie wiedzieć, dokąd chcemy jeździć, za ile i jak. Musimy też wyłonić przedsiębiorcę, który będzie realizował przewozy - dodał.

Starosta mówił także o szczegółach związanych z regułami postępowania przy tworzeniu nowych linii, wysokości ewentualnego dofinansowania i harmonogramie prac. Linie te miałyby ruszyć od 1 września.

W kolejnej edycji konkursu na dyrektora SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej nie została wybrana osoba, która będzie kierować szpitalem w najbliższych latach. Złożono 2 oferty, jednak jedna z nich nie zawierała jednego z podstawowych dokumentów.

Treść podjętych uchwał znajduje się pod poniższymi linkami:

-http://www.bip.powiatostrowmaz.pl/public/get_file_contents.php?id=326768

-http://www.bip.powiatostrowmaz.pl/public/get_file_contents.php?id=326767.

Zobacz również

Weź udział w konkursie "Nasze mazowieckie historie"

23 lipca 2019, MUW, red, MK

Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego.

Młodzi szachiści z Andrzejewa na igrzyskach

23 lipca 2019, UG Andrzejewo, red. MK

XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły odbyły się w Łomży.

Szrot czy sztos? Co jeździ po naszych drogach?

22 lipca 2019, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Co prawda z bazy CEPiK nie dowiemy się, jakim powozem jeździł Mieszko I, ale znajdziemy tam inne motoryzacyjne i wiekowe perełki.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]