Mazowiecki Zarządu Dróg Wojewódzkich potwierdza potrzebę budowy małej obwodnicy

Dodano: 11 sierpnia 2019 08:53, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Podczas spotkania ustalono, że do końca września samorządy lokalne zaproponują możliwe warianty przebiegu małej obwodnicy.
Zgodnie z zapowiedziami w dniu 7 sierpnia w Warszawie, w siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) miało miejsce spotkanie ws. budowy tzw. małej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Z jego przebiegu jednoznacznie wynika zgoda, co do potrzeby realizacji tej inwestycji.
REKLAMA


Podczas dyskusji ustalono, że do końca września samorządy lokalne zaproponują możliwe warianty przebiegu małej obwodnicy. W tym samym czasie również Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego dokona analizy lokalnych warunków i możliwych rozwiązań komunikacyjnych. Warunkiem podjęcia prac projektowych w tym zakresie jest rozpoczęcie budowy węzła Podborze łączącego S8 i S61 (Via Baltica). Przypominamy, że obwodnica ta będzie ciągiem drogi wojewódzkiej nr 627 biegnącym od strony Małkini do wspomnianego węzła Podborze.

Ze strony Miasta Ostrów Mazowiecka w spotkaniu wzięli udział burmistrz Jerzy Bauer wraz z zastępcą Danielem Choinką. Przedstawicielami Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich byli: dyrektor wydziału inwestycji Tomasz Dąbrowski, kierownicy rejonów MZDW z Czerwina i Węgrowa oraz grono współpracowników. W rozmowach uczestniczyli również radny wojewódzki Mirosław Augustyniak oraz dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego Elżbieta Kozubek. Powiat ostrowski reprezentowali starosta Zbigniew Chrupek, wicestarosta Józef Rostkowski oraz skarbik Małgorzata Konrad. Reprezentowana była również gmina Ostrów Mazowiecka.

Źródło zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

e-faktura i iBOK w ZGK

9 sierpnia 2019, ZGK, red. MK

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że uruchomiony został system faktur elektronicznych oraz internetowe Biuro Obsługi Klienta.

Oferty pracy aktualne na dzień 09.08.2019 r.

9 sierpnia 2019, PUP Ostrów Maz., red. MK

Elektromonter, nauczyciel matematyki, pracownik ochrony - zobacz, kogo potrzebują do pracy w ostrowskim PUP.

Ulica Cmentarna: ze słupów wysokiego napięcia zwisają przewody (zdjęcia, aktualizacja)

9 sierpnia 2019, Miłosz Magrzyk

O sprawie poinformował nas zaniepokojony sytuacją czytelnik.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Smaki Szymazo Restauracja

ul. Piłsudskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

COŚ NOWEGO ! 2 w 1 !

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

VAN BUS TAXi / PRZEWOZY TAKSÓWKOWE / TAXi SERVICES

07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXi osobowe ? PRZEWÓZ OSÓB ? KIEROWCA Z AUTEM do wynajęcia

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]