W gminie Ostrów Maz. zużytą folię rolniczą odbierają za darmo

Dodano: 13 sierpnia 2019 08:58, Autor: Miłosz Magrzyk

Gmina Ostrów Mazowiecka uczestniczy w pilotażowym programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Od dawna w ogólnopolskich mediach słychać o coraz większych problemach rolników. Problemy te związane są m.in. z koniecznością ponoszenia przez rolników opłat za odbiór i utylizację folii, worków po nawozach, a nawet siatki do owijania balotów słomy i siana.

REKLAMAO sprawie wielokrotnie podczas sesji Rady Gminy informował wójt Waldemar Brzostek. Okazało się bowiem, że firmy, które odbierały wcześniej zużytą folię rolniczą za darmo, teraz nie chcą wziąć odpadów nawet za opłatą.

Naprzeciw potrzebom rolników wyszli minister środowiska i minister rolnictwa. Ogłoszono wprowadzenie 3 programów związanych z ochroną środowiska. Jeden z programów dotyczy usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Na razie program ten jest realizowany w 7 gminach w Polsce. Wszystkie z nich znajdują się na Mazowszu. Gminy, które biorą udział w programie, to: gmina Goworowo, gmina Czerwin, gmina Rzekuń, gmina Ostrów Mazowiecka, gmina Troszyn, gmina Stary Lubotyń i gmina Wąsewo. Jeśli program się sprawdzi, ma zostać wdrożony na terenie całego kraju.

W gminie Ostrów Mazowiecka pilotażowy program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest realizowany od 22 lipca. Folie rolnicze, sznurki do owijania balotów, siatki, worki big bag i opakowania po nawozach zabierane są za darmo.

Odpady odbierają pracownicy firmy H.B. Group, której właścicielem jest Hubert Bąk. Do dzisiaj z możliwości oddania odpadów skorzystało kilkaset gospodarstw.

Rolnicy, którzy nie zakwalifikowali się do programu, a posiadają tego typu odpady, powinni powiadomić o zaistniałej sytuacji Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej. Można udać się do urzędu osobiście (pokój nr 4) lub skontaktować się z urzędem, dzwoniąc pod numer telefonu: 29 74 686 00.Źródło zdjęcia;https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP Nieskórz (zdjęcia)

13 sierpnia 2019, UG Ostrów Maz., red. MK

Strażacy otrzymali Renault GBA 2500.

75-rocznica pogromu mieszkańców Ziemi Nurskiej (zdjęcia)

13 sierpnia 2019, UG Nur, red. MK

Według różnych źródeł podczas pogromu zginęło około 70-100 osób.

W weekend doszło do 5 kolizji i 1 wypadku

12 sierpnia 2019, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci przypominają kierowcom o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

APG Adam Kruk

Stok 81
07-310 Ostrów Mazowiecka

Profesjonalna naprawa i konserwacja pojazdów mechanicznych!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]