Remont kina dobiega końca (zdjęcia)

Dodano: 23 sierpnia 2019 07:47, Autor: Miłosz Magrzyk

Otwarcie nowo wyremontowanego budynku planowane jest na początek września.
Ostrowskie kino remontowane jest sukcesywnie od 2012 roku. Wtedy to przy wsparciu finansowym udzielonym przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej udało się wymienić projektory, które bardzo odstawały od dzisiejszych standardów. Dzięki temu diametralnie zmieniła się jakość wyświetlanych produkcji - znacznej poprawie uległ obraz i dźwięk. Częściowy remont przeszła wtedy także sala kinowa. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano system akustyczny i oświetleniowy. W 2014 roku zamontowano klimatyzację i wentylację.

REKLAMAW 2017 roku sala kinowa przeszła gruntowny remont. Zupełnie zmieniła się przestrzeń kina. Zmieniono wygląd ścian i ułożono nową podłogę. Również zaplecze, w którym artyści przygotowują się do występów, zyskało nowe oblicze. Po remoncie zaplecze zyskało łazienkę, a także przestronną garderobę. Ściany sali kinowej pokryto akustyczną wykładziną, pomalowano sufit i poszerzono wejścia do sali. Powstał też niewielki balkon. Odnowiono również pomieszczenia dla kinooperatorów.

Dla osób korzystających z kina ogromne znaczenie miało także zamontowanie na sali nowych foteli. Zmieniła się jednak ich liczba. Z 200 zrobiło się ich 150, a wszystko podyktowane zostało współczesnymi standardami i względami bezpieczeństwa. Powiększyła się jednak przestrzeń pomiędzy rzędami, co znacznie ułatwiło komunikację. Środki na realizację zadania zostały pozyskane przez MDK z Narodowego Centrum Kultury.

Ostatni etap remontu

Od 1 lipca kino Ostrovia jest nieczynne. W budynku rozpoczął się ostatni etap remontu, którego efekty mają sprawić, że kino stanie się ładniejsze, co z kolei przełoży się na większe zainteresowanie wyświetlanymi seansami filmowymi.

Kino nie tylko zostanie odnowione, lecz zmieni się także jego dostępność. Budynek po remoncie będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W kinie zainstalowano już windę. Winda będzie udogodnieniem nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także dla rodziców, którzy będą chcieli dostać się na pierwsze piętro budynku z wózkiem dziecięcym.

Od teraz rodzice będą mogli zostawić dziecko w sali kinowej, a sami przez czas trwania seansu poczekać na swoją pociechę w specjalnie przygotowanej poczekalni.

W nowo wyremontowanym budynku znajdzie się też coś w rodzaju kawiarni. Będzie to miejsce, do którego klienci kina będą mogli przyjść, napić się kawy, poczytać gazetę i po prostu odpocząć. Kino będzie mogło szczycić się też nową kasą, a użytkownicy budynku zaczną korzystać z poszerzonych klatek schodowych. Otwarcie nowo wyremontowanego budynku planowane jest na początek września.

Środki na realizację remontu pochodzą z budżetu miasta i dotacji udzielonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z racji tego, że przez całe wakacje kino Ostrovia jest nieczynne, seanse filmowe są wyświetlane w Jatkach. Projekcie są bezpłatne. Repertuar można znaleźć m.in. na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

O historii ostrowskiego kina można przeczytać w artykule dostępnym pod linkiem https://kinoostrovia.pl/strona-272-troche_historii.html.Zobacz również

Podpalacz w Kosewie? Policja szuka świadków

22 sierpnia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Ostrowska policja poszukuje świadków w związku z serią pożarów na terenie Kosewa w gminie Stary Lubotyń.

Narodziny 50 000 dzieci zgłoszono online!

22 sierpnia 2019, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

E-usługa działa od 1 czerwca ubiegłego roku.

Koncert zespołu Luxtorpeda już wkrótce

21 sierpnia 2019, Muzeum - Dom Rodziny Pileckich, red. MK

Jako support zagra zespół KASYNO.

Komentarze

Dodano: 23 sierpnia 2019 17:18, (kdhx)

to przez ile la remontujecie to kino?policzmy

 

Dodano: 23 sierpnia 2019 17:20, (kdhx)

przez 7 lat remont kina które w wakacje ma wolne.Chyba to trzeba zgłościć do glińskiego niech was wezmie za dupę

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]