XII Dożynki Powiatowe: oficjalne otwarcie i występ zespołu ABBA Family (zdjęcia, wideo)

Dodano: 26 sierpnia 2019 10:02, Autor: Miłosz Magrzyk

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00, kiedy to delegacje wieńcowe zebrały się na placu przed kościołem pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.
Przed godz. 15.00 na placu niedaleko stawu zaczęli gromadzić się uczestnicy dożynek. Starosta Zbigniew Chrupek powitał przybyłych gości.

REKLAMA- Dożynki od wieków, a tak naprawdę od średniowiecza, traktowane były jako święto ludowe. Mają one jednak bezpośredni związek ze sprawami duchowymi, dlatego zaczęto je organizować wspólnie z parafiami - mówił starosta Zbigniew Chrupek. - W tym roku organizujemy je tu, gdzie jest serce powiatu, czyli w Ostrowi Mazowieckiej - dodał.

Następnie na scenę zaproszono burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera. Burmistrz podkreślił to, jakim szacunkiem darzy osoby pracujące na roli, przedsiębiorców, którzy dostarczają tego wszystkiego, co jest potrzebne w gospodarstwie, administrację obsługującą rolników, oraz wszystkich, którzy mieszkają na terenach gminnych.

Oficjalny program kulturalno-rozrywkowy rozpoczął się o godz. 16.00. Wtedy to rozpoczęły się występy zespołów ludowych: Zespołu Pieśni i Tańca "BezWianka" z Ostrowi Mazowieckiej, Zespołu Śpiewaczego "Nadbużanie" z Nura i Międzypokoleniowego Zespołu "Kwiaty Polskie" z Chmielewa.

Po występach zespołów ludowych nastąpiły podziękowania i wręczenie upominków delegacjom dożynkowym. Później przyszedł czas na rozstrzygnięcie licznych konkursów. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs wiedzy rolniczej, konkurs wiedzy o BHP w rolnictwie i konkurs zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Nie zabrakło też pokazów akrobacji lotniczych.

Zanim na scenie pojawił się zespół De Mono (ten z Markiem Kościkiewiczem), uczestnikom zabawy czas umilał zespół ABBA Family.

Dożynkom towarzyszyły wystawy, kiermasze, stoiska gastronomiczne, konkursy z nagrodami i parada Grupy Motocyklowej "Stajnia". Najmłodsi uczestnicy dożynek chętnie korzystali z wesołego miasteczka, a głodni i spragnieni z ogródka piwno-gastronomicznego.


Zobacz również

XII Dożynki Powiatowe: występ zespołu De Mono (zdjęcia, wideo)

26 sierpnia 2019, Miłosz Magrzyk

W tym roku dożynki zorganizowano w Ostrowi Mazowieckiej. Zespół De Mono zaśpiewał wiele znanych piosenek.

Dziś oddasz krew

26 sierpnia 2019, MK

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaprasza do oddawania krwi.

Arkadiusz Ciach w nowym klubie

24 sierpnia 2019, Miłosz Magrzyk

Arkadiusz Ciach to zawodnik znany wielu miłośnikom gry w piłkę nożną.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]