Czy pracownicy lubią benefity pozapłacowe?

Dodano: 12 września 2019 13:10, Autor: Materiał partnera

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się pozapłacowe formy wynagradzania pracowników.
Benefity mają za zadanie bardziej zmotywować do pracy. Imprezy integracyjne, karty sportowe lub medyczne czy "owocowe dni" to część najbardziej popularnych dodatków do wynagrodzenia. Jednak co sądzą o nich pracownicy? Czy rzeczywiście ważne dla nich są dodatkowe profity?
REKLAMA


Wysokość wynagrodzenia jest najważniejsza


Okazuje się, że zdecydowana większość pracowników za najważniejsze kryterium decydujące o wyborze pracodawcy uznała wysokość wynagrodzenia. Satysfakcjonująca pensja jest najbardziej motywującym do pracy czynnikiem. Bezpieczeństwo finansowe jest jedną z najważniejszych potrzeb. To jeden z głównych powodów, dla których ludzie w ogóle podejmują pracę. Jeżeli oczekiwania finansowe nie są spełniane przez pracodawcę, to nawet najciekawsze benefity nie utrzymają dobrego pracownika, który jest świadom swojej wartości na rynku pracy.

Stabilność zatrudnienia


Stabilność zatrudnienia rozumiana jako umowa o pracę na czas nieokreślony jest kolejnym bardzo ważnym powodem sprawiającym, że pracownicy wybierają daną firmę. Każdemu zależy, by praca dawała poczucie bezpieczeństwa, gdyż jest ono jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Są osoby, które wolą pracować za niższe wynagrodzenie pod warunkiem, że szybko dostaną umowę na czas nieokreślony.
Sprawdź ciekawe oferty pod poniższym linkiem:
https://www.pracuj.pl/praca/ostrow%20mazowiecka;wp

Kiedy benefity to nie najlepszy pomysł?


Pracownicy najlepiej doceniają benefity, gdy potrzeby satysfakcjonującego wynagrodzenia i stabilnej formy zatrudnienia zostały zaspokojone. Pracodawca powinien w pierwszej kolejności zadbać o najbardziej znaczące czynniki nim postanowi zapewnić pracownikom dodatkowe profity. Nawet najciekawsza impreza integracyjna traci na znaczeniu, gdy w firmie panuje niezadowolenie z niskich pensji. Taki benefit może wręcz obrócić się przeciwko pracodawcy, gdyż jego pracownicy mogą zacząć podejrzewać go o bezsensowne wydawanie pieniędzy, które mogłyby być przeznaczone na podwyżki.

Jakie benefity lubią pracownicy?


Najbardziej cenionym przez pracowników benefitem jest możliwość korzystania z samochodu służbowego. Kolejnymi interesującymi sposobami pozapłacowego wynagradzania za pracę są opieka medyczna i pakiety ubezpieczeń. Pozytywnymi opiniami wśród zatrudnionych cieszą się karnety sportowe, dzięki którym mogą oni zadbać o zdrowie i kondycję bez ponoszenia kosztów. Rabaty pracownicze na usługi i asortyment pracodawcy są ciekawą formą zapewnienia pracownikom dodatkowych profitów.Zobacz również

Wygrajmy książki dla biblioteki

12 września 2019, Miłosz Magrzyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej bierze udział w akcji zachęcającej do czytania.

Kto i co powinien ubezpieczyć przy wynajmie lokalu?

12 września 2019, Materiał partnera

Inwestowanie w nieruchomości przeznaczane na wynajem cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków.

Czytelniczka prosi o pomoc w odbudowie domu

11 września 2019, Miłosz Magrzyk

Pożar dotkliwie zniszczył budynek, w którym mieszkała rodzina. Koszty odbudowy domu są bardzo wysokie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Przedszkole i Żłobek Planeta Fantazji

ul. Lipowa 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Planeta Fantazji - twórcza zabawa oraz kreatywne myślenie

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

VAN BUS TAXi / PRZEWOZY TAKSÓWKOWE / TAXi SERVICES

07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXi osobowe ? PRZEWÓZ OSÓB ? KIEROWCA Z AUTEM do wynajęcia

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]