Msza św. w intencji zmarłych strażaków

Dodano: 7 listopada 2019 07:22, Autor: UG Andrzejewo, red. MK

Msza święta odbyła się w Andrzejewie.
W dniu 3 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta koncelebrowana msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Andrzejewie w intencji zmarłych strażaków oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla żyjących strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu ostrowskiego.
REKLAMA


W trakcie mszy św. zostały zapalone symboliczne znicze przez ołtarzem, by uczcić pamięć wszystkich zmarłych strażaków. Podczas uroczystości głos zabrała wójt Beata Ponichtera, która serdecznie podziękowała wszystkim strażakom z powiatu ostrowskiego za bardzo liczne przybycie, strażackim pocztom sztandarowym za nadanie uroczystej oprawy mszy św., ks. kan. Piotrowi Kapelańskiemu kapelanowi strażaków powiatu ostrowskiego za przewodnictwo w liturgii i wygłoszone słowo Boże oraz księdzu proboszczowi Jerzemu Kruszewskiemu za współudział i umożliwienie odbycia wspólnej modlitwy w kościele.

W wydarzeniu licznie wzięli udział strażacy z powiatowej straży pożarnej na czele z komendantem bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim oraz strażacy ochotniczych straży pożarnych ze wszystkich gmin powiatu ostrowskiego. Na sam koniec wójt zaprosiła wszystkich przybyłych na tradycyjną grochówkę strażacką przygotowaną przez gminę Andrzejewo, która była wydawana na placu parafialnym w Andrzejewie.

Źródło zdj. UG Andrzejewo

Zobacz również

Radni przyjęli Program Ochrony Środowiska dla Miasta

7 listopada 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Program zawiera cele ekologiczne, rodzaj i harmonogram działań proekologicznych oraz środki i mechanizmy niezbędne do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej

7 listopada 2019, KGP, red. MK

Przepisy obowiązują od dziś. Sprawdź, co się zmieni.

Wypadek w Ugniewie. Kilka osób trafiło do szpitali (zdjęcia)

2 listopada 2019, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Wczoraj, na terenie powiatu ostrowskiego, doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego 5 osób zostało przewiezionych do szpitali.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mario-Car Mariusz Chmielewski

ul. Marii Rodziewiczówny 31
07-300 Ostrów Mazowiecka

MECHANIKA / AUTODETAILING

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]