Korupcja w Urzędzie Skarbowym w Ostrowi. Jest akt oskarżenia

Dodano: 30 listopada 2019 08:34, Autor: Miłosz Magrzyk

Większość z osób oskarżonych w tej sprawie nie przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów.

26 listopada do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej wpłynął akt oskarżenia, który skierowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Akt oskarżenia dotyczy 2 byłych funkcjonariuszy Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz 4 przedsiębiorców z terenu powiatu ostrowskiego.

REKLAMARadosławowi J., który pełnił funkcję naczelnika US w Ostrowi Mazowieckiej, zarzucono, że w latach 2017 - 2018 popełnił łącznie 10 przestępstw, takich jak: przyjęcie korzyści majątkowych na kwotę ponad 200 000 złotych, przeprowadzenie remontu i modernizacji jego budynku i posesji, przekroczenie uprawnień, powoływanie się na wpływy w Ministerstwie Finansów w zamian za żądanie korzyści majątkowej w kwocie 2 000 000 złotych oraz posiadanie i udzielanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Ponadto Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, że również pracownikowi Działu Egzekucji Urzędu Skarbowego Zygmuntowi P. zarzucono popełnienie w latach 2017-2018 wielu przestępstw. Należą do nich: przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 150 000 złotych, udzielanie pomocy w przyjęciu korzyści majątkowych naczelnikowi US oraz posiadanie w budynku urzędu i udzielanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Jeśli chodzi o 4 oskarżonych przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność gospodarczą na terenie podległym Urzędowi Skarbowemu w Ostrowi Mazowieckiej, to oskarżono ich o tzw. łapownictwo bierne, które polegało na przekazaniu korzyści majątkowych Radosławowi J. w kwocie nie mniejszej niż 70 000 złotych, oraz korzyści polegających na przeprowadzeniu prac remontowych.

Większość z osób oskarżonych w tej sprawie nie przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec Radosława J. i Zygmunta P. początkowo stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, jednak później środek ten został zamieniony na poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, za przestępstwa zarzucone oskarżonym, w zależności od przyjętej kwalifikacji prawnej, grodzi kara do 3 lat, do 8 lat lub do 10 lat pozbawienia wolności.Źródło zdjęcia: Urząd Skarbowy w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Warsztaty historyczne dla uczniów (zdjęcia)

29 listopada 2019, Muzeum - Dom Rodziny Pileckich, red. MK

W Starej Elektrowni odbyły się kolejne w tym roku warsztaty historyczne dla uczniów.

Kolejna porażka Sokoła

29 listopada 2019, Miłosz Magrzyk

Zła passa Sokoła cały czas trwa. Tym razem zespół z Ostrowi Mazowieckiej przegrał z drużyną Żubry Białystok.

Eksperymentalny projekt matematyczny w Trójce

28 listopada 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

SP nr 3 weźmie udział w projekcie Politechniki Warszawskiej "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Pawlak & Pawlak

ul. Małkińska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

FOTOWOLTAIKA OSTRÓW MAZ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]