Przy ostrowskim szpitalu powstaje płatny parking

Dodano: 4 grudnia 2019 07:57, Autor: Miłosz Magrzyk

Inwestycja będzie kosztowała około 350 000 złotych, a zakończyć ma się na początku lub w połowie stycznia 2020 roku.
Od dłuższego czasu wiadomo, że sytuacja SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej nie jest najlepsza. Niedawno, podczas jednej z sesji Rady Powiatu, podjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia programu naprawczego ostrowskiego szpitala.

REKLAMAW programie naprawczym szpitala wyszczególniono wiele elementów, które mają sprawić, że sytuacja w placówce się polepszy. W programie znalazły się punkty, takie jak: uruchomienie własnego źródła wody, zwiększenie liczby badań endoskopowych dla pacjentów ambulatoryjnych, dotyczy to badań, takich jak gastroskopia i kolonoskopia, czy wprowadzenie na terenie SPZZOZ systemu parkingowego.

Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się w listopadzie, starosta poinformował, że 1. punkt programu naprawczego, dotyczący wprowadzenia na terenie ostrowskiego szpitala systemu parkingowego, jest już w trakcie realizacji. Głos w tej sprawie zabrał także Artur Wnuk, dyrektor szpitala.

W skład systemu parkingowego wejdą 4 szlabany i 2 kasy. Kasy będą obsługiwały banknoty, bilony i karty bankowe.

- Planowane przychody z tego tytułu, w 1. roku, przy założeniu, że opłaty będą pobierane przez 11 miesięcy, a w przypadku wykupienia abonamentu przez naszych pracowników przez 10 miesięcy, mają wynieść około 175 000 złotych, a biorąc pod uwagę, że kolejne lata będą już pełne, to około 195 000 złotych - mówił dyrektor szpitala Artur Wnuk. - To są szacunki. Będziemy mogli je rozszerzyć o bliższe dane dopiero wtedy, gdy uruchomimy system i będziemy wiedzieli, ilu chętnych przyjeżdża z zewnątrz, ile abonamentów zostało wykupionych - dodał.

Ponadto dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej oznajmił, że będą też preferencje dla osób, które chcą tylko przywieźć albo odebrać osobę ze szpitala - określony zostanie czas, w którym będzie można wjechać i wyjechać, nie ponosząc żadnych kosztów. Ponadto przewidziano również bonifikaty dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja będzie kosztowała około 350 000 złotych, a zakończyć ma się na początku lub w połowie stycznia 2020 roku.Źródło zdjęcia: Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Dzieje się w Ostrowi: grudzień 2019

4 grudnia 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Zobacz, co będzie się działo w tym miesiącu w Ostrowi.

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych już w ten weekend

2 grudnia 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Podczas wystawy odbędzie się aukcja, z której dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

IX Otwarte Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w Pływaniu (zdjęcia, wideo)

2 grudnia 2019, Miłosz Magrzyk

Cele, które przyświecały organizatorom wydarzenia, to m.in. popularyzacja pływania i promocja miasta.

Komentarze

Dodano: 4 grudnia 2019 08:51, (mashup)

Jak zawsze byle jak najwięcej ściągnąć z ludzi.

 

Dodano: 4 grudnia 2019 21:40, (amon)

Z tego co pamiętam to w Ostrołęce i Łomży jest parking płatny i to nie pod samym szpitalem ale obok, a tu jak powstanie kilkanaście miejsc płatnych przy samym szpitalu za nie dużą odpłatność to jest to jakieś rozwiązanie. Mam nadzieję, że duży parking przy szpitalnej zostanie nadal bezpłatny.

 

Dodano: 6 grudnia 2019 19:12, (wielkiejol)

qurwy ...ane !!! tyle pieniędzy na Zus trzeba płacić i jeszcze parkingi płatne złodzieje !!!

 

Dodano: 6 grudnia 2019 22:56, (krycha9)

Wyrzucona w błoto gruba kasa. Ciekawe kiedy się zwróci? Wątpię aby było dużo stałych klientów, skoro jest niedaleko bezpłatny parking. Zastanawiam się czy Pan Dyrektor też będzie płacił, czy tylko biedni, schorowani pacjenci?

 

Dodano: 6 grudnia 2019 23:32, --- (daniel07300)

Za użytkowanie parkingu mają płacić pracownicy szpitala, a może by tak płacili za parking pracownicy starostwa, ratusza, szkół oraz innych urzędów oczywiście przy swoich miejscach pracy

 

Dodano: 10 grudnia 2019 08:50, (kalina13)

Znowu program naprawczy kosztem pracowników! Gratulacje dla Dyrektora!

 

Dodano: 17 grudnia 2019 14:09, (kompek)

350 000zł zapłaci szpital. Ciekawe po ilu latach zwróci się ta wątpliwa inwestycja i kiedy szpital zacznie na tym zarabiać. Jak zwykle nachapią się wykonawcy i firma obsługująca, a szary człowiek będzie bulił.

 

Dodano: 31 grudnia 2019 20:21, (chudy749)

"Ponadto przewidziano również bonifikaty dla osób niepełnosprawnych". To mi dobrodzieje na niepełnosprawnych będą zarabiać . W większości dla niepełnosprawnych parkingi są bezpłatne .

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]