Sokół przegrał w Warszawie

Dodano: 14 stycznia 2020 09:37, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Udany debiut w szeregach Sokoła zaliczył Jan Grzeliński. Zdobył 24 punkty.
Przegrywamy z KK AZS UW Warszawa 86:93. To miało być, i jak się okazało było, zacięte i emocjonujące spotkanie. Fakty przedmeczowe były takie, że w tabeli wyżej plasował się Sokół, a w pierwszej rundzie w meczu rozegranym w październiku wygraliśmy u siebie z KK AZS UW 77:66.

Trudno jednak było wskazać faworyta, ale atut grania na własnym parkiecie przemawiał na korzyść gospodarzy. Zapowiadało się ciekawe widowisko.

W pierwszej połowie niewielką przewagę uzyskał warszawski zespół, jednak my też kilkukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie. Do przerwy przegrywaliśmy 40:52.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Sokoła. Na niespełna 2 minuty przed końcem był remis po 86, jednak zawodnicy AZS-u lepiej zagrali w końcówce meczu i ostatecznie wygrali.

Udany debiut w szeregach Sokoła zaliczył Jan Grzeliński, który zdobył 24 punkty (był to najlepszy rezultat). Maciej Cukierda dorzucił 19 punktów.

Sokół przegrał 86:93.

KK AZS UW Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka - (23:18), (29:22), (23:27), (18:19).

Źródło zdjęcia: Anna Augustyniak

O życiu Benedyktowicza opowie Jacek Frankowski.

Spotkanie z cyklu "Spacerkiem po Ostrowi"