Seniorze, nie daj się oszukać!

Dodano: 31 stycznia 2020 08:17, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjant spotkał się z seniorami, aby porozmawiać o zagrożeniach, na które narażone są starsze osoby. Podczas spotkania omówiono sposoby, jakimi posługują się oszuści w stosunku do seniorów.
Ostatnio w PSP im. Jana Pawła II w Nagoszewce odbyła się uroczystość dla babć i dziadków uczniów placówki. W spotkaniu uczestniczył też policjant z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Ostrowi Mazowieckiej, który swoje wystąpienie rozpoczął od złożenia życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

REKLAMAPolicjant spotkał się z seniorami, aby porozmawiać o zagrożeniach, na które narażone są starsze osoby. Podczas spotkania omówiono sposoby, jakimi posługują się oszuści w stosunku do seniorów. Przestrzegano babcie i dziadków przed osobami proponującymi zawarcie "okazyjnej" umowy na np. dostawę prądu lub zakup usług medycznych, które w rzeczywistości generują wyższe wydatki.

Apelowano również o rozwagę w kontaktach z osobami podającymi się w rozmowie telefonicznej np. za policjanta, który w ramach współpracy w zatrzymaniu grupy oszustów nalega na wypłatę oszczędności życia i przekazanie ich "policjantowi oszustowi". Niestety tego typu przypadki odnotowano również na terenie powiatu ostrowskiego. Seniorzy stracili wtedy oszczędności swojego życia.

Następnie policjant przypomniał sposób postępowania w przypadku zgubienia dokumentu tożsamości lub jego kradzieży. Na zakończenie apelowano, aby zamykać drzwi domów oraz furtki, dzięki czemu możemy uniemożliwić wejście nieznanych osób na teren posesji.

Przypominamy seniorom, że policjanci nigdy nie dzwonią i nie proszą o pomoc w zatrzymaniu oszustów. Ponadto nie nalegają na przekazanie numeru konta bankowego lub wypłacenia oszczędności życia i przekazania ich policjantom. Jeżeli odbierzemy tego typu telefon, natychmiast rozłączmy się, odkładając poprawnie słuchawkę, a następnie zgłośmy do dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej próbę oszustwa. Numer telefonu: 29 746 92 00.Źródło zdjęcia: KWP w Radomiu

Zobacz również

W Prostyni świętowano Dzień Babci i Dzień Dziadka

30 stycznia 2020, Urząd Gminy w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Dla babć i dziadków wystąpiły przedszkolaki. Nie zabrakło też występu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni.

Zapisz się na kurs samoobrony

30 stycznia 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Udział w kursie jest bezpłatny. W zajęciach mogą wziąć udział mieszkanki powiatu ostrowskiego, które ukończyły 18 rok życia.

Zaręczyliście się? Formalności załatwicie online

30 stycznia 2020, Ministerstwo Cyfryzacji, red. Miłosz Magrzyk

Dzięki e-usługom sprawy urzędowe można załatwiać w weekendy i święta.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]