Informacja w sprawie kwarantanny oraz wykonywania badań na obecność koronawirusa (zdjęcia)

Dodano: 24 marca 2020 09:55, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Jak zapewnia Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, wszystkim osobom, które kwalifikowały się do wykonania badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie ostrowskim, takie badanie wykonano.
W związku z licznymi pytaniami w kwestii badań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 oraz kwarantanny informujemy, że próbki do badań pobiera się od:

- osób objętych kwarantanną - osób, które miały kontakt z zakażonym,
- osób, które wykonują zawody istotne dla funkcjonowania państwa (np.: pracują w zawodach medycznych, są pracownikami laboratoriów czy służb mundurowych) w celu wydania decyzji o ewentualnym wcześniejszym zakończeniu kwarantanny.

REKLAMATesty przeprowadza się najwcześniej po 7 dniach kwarantanny, a koordynację w tym zakresie na terenie naszego województwa prowadzi mazowiecki państwowy inspektor sanitarny. Osobom hospitalizowanym próbki do badań pobiera szpital zakaźny.

Wszystkim osobom, które kwalifikowały się do wykonania badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie ostrowskim, takie badanie wykonano.

W kwestii osób powracających z zagranicy, zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego", objęte są kwarantanną te osoby, które powróciły do Polski po 15 marca. Dopóki osoby te nie posiadają objawów choroby, to nie są one objęte badaniami.

Zachęcamy do zapoznania się z wpisem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie w sprawie obecnej, wytężonej pracy tej instytucji. Link: https://m.facebook.com/108439027159519/posts/210524986950922/?d=n.Źródło zdjęć: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie

Zobacz również

Trwa budowa ciągów pieszo-rowerowych (zdjęcia)

24 marca 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Prace prowadzone są m.in. na ulicy Brokowskiej.

Informacja o zamknięciu targowiska w Broku

24 marca 2020, Urząd Gminy w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Targowisko jest zamknięte od 18 marca.

Informacja dotycząca udzielania porad prawnych

24 marca 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej informuje, że porady prawne dla osób z terenu miasta Ostrów Mazowiecka tymczasowo nie będą udzielane osobiście.

Komentarze

Add comment

Dodano: 25 marca 2020 07:27, (kambodza)

"...wszystkim osobom, które kwalifikowały się do wykonania badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie ostrowskim, takie badanie wykonano" czyli ilu osobom wykonano ??????????????? bo dalej nie ma informacji znaczącej. Wstyd się przyznać, że - 0(zeroooooo) !!!!!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BLACK BURGER

ul. Mieczkowskiego 11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zawsze będziemy się starać być Twoim "lepszym American Burger Barem" !

Przedszkole i Żłobek Planeta Fantazji

ul. Lipowa 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Planeta Fantazji - twórcza zabawa oraz kreatywne myślenie

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]