Szkolny Konkurs Pięknego Czytania (zdjęcia)

Dodano: 26 marca 2020 08:21, Autor: ZSCKR w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Tego typu konkurs zorganizowano w ZSCKR w Starym Lubiejewie po to, by uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Myśl Franciszka Ksawerego Dmochowskiego przyświecała organizatorom, a zwłaszcza pomysłodawcy wydarzenia pn. Konkurs Pięknego Czytania, Jolancie Krawczyk. Konkurs ten odbył się w naszej szkole, by uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

REKLAMAPrzypadające na 21 lutego święto zostało ustanowione 17 listopada 1999 roku przez UNESCO w celu promocji wielojęzyczności oraz w trosce o ochronę języków używanych w różnych rejonach świata. Polska Rada Języka cyklicznie, od 2017 roku, organizuje debaty poświęcone różnym zjawiskom językowym - debaty z udziałem językoznawców oraz przedstawicieli różnych środowisk.

Nasza szkoła uczciła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego konkursem czytania dzieła, które jest wpisane w polską kulturę i tradycję. Czytano bowiem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Taka propozycja obchodów Dnia Języka Ojczystego spotkała się z dużym zainteresowaniem, a uczestnicy popisali się świetną, półprofesjonalną interpretacją głosową wybranych fragmentów naszej epopei narodowej.

Jury konkursu w składzie: Jolanta Krawczyk, Dorota Kocielska i Anna Serowiecka, miało, naprawdę, trudny wybór, by wyłonić laureata głównej nagrody, jaką było Pióro Dyrektora Szkoły Pana Romana Malickiego. Ostatecznie laur zwycięzcy przypadł Wiktorii Ciurzyckiej. Pozostałe miejsca na podium zajęli Karol Wójcik, Paulina Kowalczyk oraz Aleksandra Łuniewska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród laureatom przez dyrektora Romana Malickiego miało miejsce podczas specjalnego apelu. Za rok znowu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zapraszamy do udziału.


Zobacz również

Dar dla ostrowskiego szpitala

26 marca 2020, SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Pracownicy SPZZOZ dziękują osobie, która wykazała się społeczną odpowiedzialnością za szpital.

Nowy asfalt na ulicy Kościuszki (zdjęcia)

26 marca 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Jak zapewnia urząd miasta, już niedługo bezpieczniej będziemy mogli poruszać się nie tylko samochodem, ale także rowerem i pieszo.

Wypadek w pobliżu Gniazdowa (zdjęcia)

26 marca 2020, OSP w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

EK STUDIOFOTO

ul. Sezamkowa 14
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapisywanie historii ludzi, ich piękna i emocji jest naszą pasją.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]