Srebro i brąz na Mistrzostwach w Karate Kyokushin

Dodano: 27 marca 2020 08:50, Autor: BKKK w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały 2 zawodniczki - Zofia Perzan i Oliwia Stanaszek.
8 marca 2020 r. w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło 364 zawodników z 42 klubów. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały 2 zawodniczki - Zofia Perzan i Oliwia Stanaszek.

Obie zawodniczki startowały wśród juniorów młodszych w kategorii plus 55 kg. Zarówno Zosia, jak i Oliwia zdecydowanie i jednogłośnie wygrały swoje pojedynki w eliminacjach.

W strefie medalowej Zosia dotarła do finału, w którym nie zdołała jednak pokonać swojej rówieśniczki - tym samym Zosia wywalczyła srebro. Oliwia w walce o finał uległa swojej rywalce. Reprezentantka brokowskiego klubu zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego.

Dwa medale na tak licznie obsadzonych Mistrzostwach Makroregionu są dużym sukcesem. Rywalizacja z mocnymi klubami nie jest łatwa.