Otwarcie ulicy Przedszkolnej (zdjęcia)

Dodano: 2 kwietnia 2020 09:14, Autor: Urząd Gminy w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Ulica Przedszkolna zmodernizowana w ramach etapu I to ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Małkini Górnej. Wartość całej inwestycji to 3 386 126,52 złotych.
9 marca 2020 roku odbyła się XX sesja Rady Gminy Małkinia Górna oraz uroczyste otwarcie ulicy Przedszkolnej. Był to bardzo ważny dzień dla mieszkańców gminy nie tylko z powodu otwarcia ważnego ciągu komunikacyjnego w Małkini Górnej, ale również za sprawą obecności marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz wicemarszałek województwa mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, którzy po raz pierwszy w historii gminy uczestniczyli w obradach Rady Gminy Małkinia Górna.

REKLAMAObecność tak ważnych osób nie była przypadkowa, a to za sprawą dofinansowania do budowy ulicy Przedszkolnej, jakie gmina Małkinia Górna uzyskała z programu rozwoju obszarów wiejskich "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w wysokości 2 110 200,00 złotych.

Swoją wizytę przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego rozpoczęli od odwiedzin w ZGKiM Sp. z o.o. w celu zapoznania się z trudną sytuacją w gospodarce odpadami, która dotyczy nie tylko naszej gminy, ale większości samorządów w Polsce, "zmuszając" je do podnoszenia cen za odbiór odpadów śmieci, co wiąże się z niezadowoleniem społecznym. Podczas spotkania zarówno wójt gminy Bożena Kordek, jak również prezes ZGKiM Sp. z o.o. Michał Perzyna przedstawili największe problemy w gospodarce odpadami, z jakimi zmaga się gmina Małkinia Górna.

Po spotkaniu w ZGKiM Sp. z o.o. przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego wzięli udział w obradach Rady Gminy Małkinia Górna. Była to okazja, aby radni mogli uzyskać odpowiedzi na zadane marszałkowi pytania, które dotyczyły głównie dróg wojewódzkich nr 627 i nr 694, budowy wiaduktu w Małkini Górnej, budowy obwodnicy dla pojazdów z Rockwoola, gospodarki odpadami oraz innych.

Podczas sesji sekretarz gminy Józef Bogucki przedstawił w formie prezentacji zestawienie inwestycji realizowanych przez gminę Małkinia Górna w latach 2015-2020 przy wsparciu samorządu województwa mazowieckiego. Jak podkreśliła wójt gminy Małkinia Górna, to dzięki dotacjom, jakie gmina otrzymała w ciągu ostatnich 5 lat, możliwe było zrealizowanie wielu ważnych z punktu widzenia społecznego inwestycji, a to za sprawą dobrej współpracy z samorządem województwa mazowieckiego reprezentowanym przez obecnego na sesji marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Na zakończenie sesji prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Małkini Górnej Witold Biegaj wraz z komendantem gminnym Związku OSP RP w Małkini Górnej Piotrem Konferowiczem podziękowali marszałkowi Adamowi Struzikowi, wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej oraz wójtowi gminy Bożenie Kordek za wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Małkinia Górna. Po sesji przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego oraz władze gminy udali się na ulicę Przedszkolną.

Spotkanie rozpoczął sekretarz gminy Józef Bogucki, zapraszając do przecięcia wstęgi marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską, wójta gminy Bożenę Kordek, przewodniczącego Rady Gminy Małkinia Górna Jacka Bogdana, wykonawców ulicy Przedszkolnej z firmy MARGOT - Małgorzatę Szymańską i Artura Fuśnika, proboszcza parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła księdza kanonika Jana Marka Wróblewskiego oraz sołtysa sołectwa Małkinia Górna III Teresę Pecio.

Podczas uroczystości marszałek Adam Struzik podkreślił, że samorząd województwa mazowieckiego stara się we wszystkich działaniach realizować podstawowe zasady solidarności, pomocniczości, oraz dbać o dobro wspólne, bo razem możemy zrobić znacznie więcej.

Ulica Przedszkolna zmodernizowana w ramach etapu I to ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Małkini Górnej. Wartość całej inwestycji to 3 386 126,52 złotych, z czego uzyskane dofinansowanie to kwota 2 110 200,00 złotych.

W przyszłości będzie realizowany również etap II przebudowy ulicy Przedszkolnej (na odcinku od budynku Urzędu Gminy w Małkini Górnej w stronę ulic Leśnej i Nurskiej).

Niezwykle miłym akcentem spotkania była obecność grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej, które na pamiątkę spotkania otrzymały od marszałka maskotki.

Ostatnim punktem wizyty przedstawicieli samorządu województwa mazowieckiego był briefing prasowy, który odbył się przy drodze nr 694 (przy ulicy Nurskiej), oraz wizytacja prac w przedmiocie prowadzonej inwestycji. Jak podkreśliła wójt gminy Małkinia Górna, wszyscy bardzo się cieszymy, że do modernizacji tego odcinka doszło i choć obecnie mieszkańcy odczuwają utrudnienia to z pewnością już wkrótce będzie lepiej i wpłynie to także na poprawę bezpieczeństwa.

Całe zadanie jest finansowane przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, którego budżet został zasilony o około 20 000 000,00 złotych przez samorząd województwa mazowieckiego.

Wizytacja w terenie, na remontowanej ulicy Nurskiej, i obserwacja natężenia ruchu, skłoniła marszałka do refleksji, że obwodnica dla pojazdów z Rockwoola jest w Małkini bardzo potrzebna.


Zobacz również

W MP nr 3 świętowano Dzień Kobiet (zdjęcia)

2 kwietnia 2020, MP nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nie zabrakło cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień.

Młodzi radni odwiedzili Urząd Gminy w Zarębach Kościelnych

2 kwietnia 2020, PSP w Zarębach Kościelnych, red. Miłosz Magrzyk

Głównym celem spotkania było przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania samorządu gminnego.

Policjanci apelują do obywateli

2 kwietnia 2020, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców województwa przypominają o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]