Politechnika Warszawska - OKK Sokół 100:69. Gorycz porażki

Dodano: 29 listopada 2005 08:12, Autor: Tomasz Krupa, ASP

W piątek 18 listopada 2005 r. w hali przy ulicy Waryńskiego 12 A w Warszawie odbył się mecz pomiędzy AZS Politechnika Warszawska, a Ostrowskim Klubem Koszykówki "Sokół".
Pierwsza kwarta okazała się bardzo zacięta, a wynik oscylował wokół remisu. Obie drużyny pokazały kilka ciekawych akcji, które były ładne dla oka. Ta część meczu należała do koszykarzy Sokoła, na samym początku prowadzili nawet 7:0, ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 20:18 dla Ostrowiaków. Dopiero przy stanie 22:20 dla Sokoła, gra naszych koszykarzy zatrzymała się i pozwolili oni przeciwnikowi na zdobycie 19 punktów - przy naszym tylko 1. Spowodowane to było tym, że nasz najlepszy zawodnik Piotrek Chmielewski miał na swoim koncie już 4 faule i musiał grać bardzo ostrożnie. Dzięki temu gracze AZS Politechniki Warszawskiej uzyskali znaczną przewagę, wykorzystując przewagę na tablicach (R. Kwapiszewski zaliczył 17 zbiórek) i szybkie kontry, ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 32:9 dla miejscowych.
Po przerwie nasi koszykarze wzięli się za odrabianie strat i tym samym trzecia kwarta zakończyła się nieznaczną przewagą gospodarzy - 24:18. Podobnie wyglądała ostatnia kwarta meczu, ostrowscy koszykarze pomimo zmęczenia, nie poddawali się i walczyli jak "równy z równym". Tutaj na szczególne słowa uznania dla Krzysztofa Wierzejskiego, który grał kontuzją. Najwięcej emocji przyniosła jednak końcówka 4-tej kwarty, kiedy na kilka sekund przed końcem spotkania Paweł Foremny rzutem za 3 pkt., zdobył setny punkt dla koszykarzy z stolicy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 100:69 dla AZS Politechniki Warszawskiej. O końcowym wyniku całego meczu zadecydowała druga kwarta, którą nasz zespół wysoko przegrał.

AZS Politechnika Warszawska - OKK Sokół Ostrów Maz. 100:69 (18:20, 32:9, 24:18, 26:22)