ŻKK Żyrardów - OKK Sokół 100:82. Było blisko

Dodano: 29 listopada 2005 08:50, Autor: Tomasz Krupa, ASP

27 listopada 2005 r. w hali przy ulicy J. Kacperskiej 6 C w Żyrardowie odbył się mecz pomiędzy miejscowym ŻKK Żyrardów, a Ostrowskim Klubem Koszykówki "Sokół".
Pierwsza kwarta była bardzo zacięta, gra toczyła się w szybkim tempie, ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 22:18 dla gospodarzy. Druga kwarta to było mocne uderzenie koszykarzy z Żyrardowa, którzy nie pozwolili naszym koszykarzom na zbyt wiele. Odskoczyli od naszego zespołu na 9 pkt., druga kwarta zakończyła się wynikiem 31:22 dla miejscowych. Po dwóch częściach meczu Sokoły przegrywały 13 pkt. Po przerwie ostrowscy koszykarze wyszli na parkiet "bojowo nastawieni", a mianowicie trzecia kwarta należała do nich, Ostrowiacy nie dali dojść do głosu ŻKK Żyrardów. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 26:20 dla Sokoła. Niestety taka szybka i wyczerpująca gra w trzeciej kwarcie odbiła się na znacząco w czwartej części meczu, gdzie Sokół uległ aż 27:16. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 100:82.

Po mimo takiego wyniku cieszy nas fakt, że nasz zespół tak dobrze zagrał, przypomnijmy że w składzie OKK Sokół nie było czterech podstawowych zawodników: Piotrka Chmielewskiego, Pawła Mazurka, Grzegorza Helcbergiela, Artura Zadrogi. Nasz zespół grał w pomieszanym składzie, w którym występowali młodzi jeszcze mało doświadczeni zawodnicy. Ale możemy w pełni powiedzieć, że sobie poradzili.

ŻKK Żyrardów - OKK Sokół Ostrów Maz. 100:82 (22:18, 31:22, 20:26, 27:16)