Bezpieczne wakacje 2020

Dodano: 29 czerwca 2020 08:37, Autor: KWP, red. Miłosz Magrzyk

Wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i beztroską, ale pozostaje jeszcze kwestia dojazdu do miejsca docelowego. Co zrobić, aby podróż była bezpieczna?
W miejscowościach turystycznych i na drogach dojazdowych do tych miejscowości z pewnością ruch będzie większy, a większy ruch to także większe utrudnienia.

REKLAMAPrzy wlotach do miejscowości mogą tworzyć się korki. Niestety w takich sytuacjach często brakuje nam cierpliwości i mamy do czynienia z agresją wśród kierowców. Pamiętajmy, że empatia i wzajemny szacunek powinny nam towarzyszyć również na drodze.

Pamiętajmy również o tym, że ważne jest właściwe przygotowanie się do podróży. Wybierając się na wakacje, zadbajmy o najdrobniejszy szczegół.

Miejsce skrupulatnie wybrane, z dużym wyprzedzeniem, walizki wypełnione ubraniami na każdą pogodę, gadżety umilające podróż i pobyt spakowane, auto zatankowane, pogoda w miejscu docelowym sprawdzona, nawigacja ustawiona i w drogę. Czy z takim samym zaangażowaniem dbamy o bezpieczeństwo w podróży? Czy pamiętamy o tym, aby sprawdzić odpowiednio wcześniej stan techniczny naszego samochodu? Czy walizki pełne skrupulatnie wybieranych ubrań zostały odpowiednio zabezpieczone? Czy gadżety umilające podróż nie stworzą zagrożenia dla nas i pasażerów? Czy pamiętamy o sprawdzeniu warunków drogowych oraz pogodowych? A co z wypoczynkiem kierowcy? W ferworze wakacyjnych przygotowań nie zapomnijmy o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich.

Bezpieczna podróż jest dobrym początkiem udanego wypoczynku

Kierowco, prze wyruszeniem w podróż:

- sprawdź stan techniczny swojego auta i usuń ewentualne usterki,

- dobrze wypocznij, aby twój stan psychofizyczny pozwalał na maksymalną koncentrację i szybką reakcję na sytuacje na drodze.

W czasie jazdy:

- przestrzegaj przepisów ruchu drogowego,

- stosuj się do ograniczeń prędkości,

- dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,

- dbaj o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci.

Wykonując transport zbiorowy:

- zadbaj o właściwy stan techniczny autobusu przewożącego dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku,

- właściwe wyposażenie,

- stan psychofizyczny kierowcy.Źródła zdjęć: https://pixabay.com/pl/ i KWP

Zobacz również

Zostań żołnierzem RP

28 czerwca 2020, WKU w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie zaprasza do mobilnych punktów rekrutacyjnych. Będą one zlokalizowane na placu przy ratuszu oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowi Mazowieckiej.

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

27 czerwca 2020, ZSCKR w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Dyrektor Roman Malicki podziękował m.in. nauczycielom. Mówił o trudzie, jaki włożyli w nauczanie młodzieży, a także życzliwości i trosce o kształtowanie u młodych ludzi właściwych postaw.

Grupa Speed w powiecie ostrowskim. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnych kierowców

26 czerwca 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowi Mazowieckiej, działający w ramach grupy Speed, skontrolowali ponad 100 aut.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bar Imbiss

ul. 3 Maja 43
07-300 Ostrów Mazowiecka

Co dzień inne danie obiadowe!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]